Koronavirová pandemie ochromila celosvětový trh a to včetně toho zlatého. Nejpopulárnější rafinérie na světě, Argor-Heraues, PAMP a Valcambi, byly na téměř dva měsíce zavřené. Jelikož zásobují jednu třetinu trhu se zlatem, znamená to velký výpadek, který ani nyní nestíhají dohánět. Je velký nedostatk slitků. I když se může zdát cena zlata výhodná, zlatých slitků je málo a nestíhají se vyrábět. Týká se to i čekého trhu, žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Většinu produkce mají na svědomí právě švýcarské rafinérie.

Vídeňské mince představují výhodnou investici

Když švýcarské rafinérie nestíhají, objevují čeští investoři kouzlo zlata jinde. Mezi nejvýhodnější možnosti patří zlaté investiční mince Wiener Philharmoniker, které se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Jde o skutečně krásné mince, které jsou známé po celém světě a jejich majitel má jistotu, že je v budoucnu může prodat prakticky kdekoliv. Jde aktuálně o jednu z nejžhavějších položek, která je pro investory příležitostí, jak výhodně investovat do zlata. Nákup mincí je nejvýhodnější v Praze a to konkrétně v Obecním domě, kde jejich prodej zajišťuje firma Zlaté mince Numismatika. Jde o specializovanou českou firmu se skoro 20-ti letou historií, která nabízí nejlepší ceny i přístup. Vedoucí prodejny uvedl, že klienti mají největší zájem o zapečetěná balení po 10 nebo 20 kusech mincí, která jsou opatřena hologramem.

Výhody mincí

Výkupní cena samotné mince odpovídá ceně cihličky, ovšem s tím rozdílem, že mince je již od pohledu lákavější, můžete si jí osahat, kochat se její krásou a zároveň se radovat z výhodného nákupu. Z hlediska ceny je totiž mírně levnější něž švýcarské slitky o stejné hmotnosti. Zatímco slitky musí být číslovány, u mincí to neplatí, což zvyšuje jejich atraktivitu. Tyto mince se prodávají za cenu zlata a neplatí se zde žádná přidaná sběratelská hodnota nebo DPH, což je největší rozdíl od klasických numismatických mincí. Pokud máte zájem o mince z nejryzejšího zlata o 24 karátech, vyrazte do Obecního domu, kromě mincí Wiener Philharmoniker, můžete pořídit i australské mince, kanadské mince s motivem javorového listu aj.