Ať už pracujete z domova nebo si jen chcete vybavit domácí pracovnu pro svoje volno, je potřeba myslet především ta to, aby byla pohodlná a útulná.

Prioritou je pohodlné sezení

Při výběru židle je potřeba brát v potaz především zdraví. Pokud pracujete u počítače, zpravidla na židli sedíte velmi dlouhou dobu a proto, při výběru židle, nehleďte na cenu, ale na kvalitu. Ideální je, pokud se rozhodnete pro židli ergonomickou, která umožňuje plynulé nastavení sklonu opěrky i sedáku. Díky tomu tak budete moci během práce. měnit pozice a zapojovat ztuhlé svalstvo. Také by měla mít pevnou a stabilní konstrukci, nastavitelnou výšku sedáku, který b měl být ergonomicky tvarován. Zapomínat nesmíme ani na bederní a područní opěrky, které by se také měly dát nastavit.

I pracovní stůl je důležitý

Velikost pracovního stolu závisí na prostoru. Stůl by měl být umístěný poblíž okna. V potaz je však nutné brát dopad světla na monitor počítače či notebooku.

Pokud často používáte knihy nebo připravujete smlouvy, je potřeba mít dostatečně velkou pracovní desku, na kterou si můžete odkládat papíry. Pokud to lze můžete volit i variantu rohovou nebo do písmene U.

Skvělým doplňkem jsou i kancelářské kontejnery. Volit můžete variantu pojízdnou či nepojízdnou. Většina modelů je uzamykatelná.

Vhodný výběr barvy

A teď není myšleno jen židle, ale i barvy zdí, případně doplňků. Barevné ladění by mělo být pro vás příjemné. Barvy by měl především povzbuzovat k činnosti, nikoli vzbuzovat únavu. Mezi takové patří žlutá a její odstíny, nebo červená se žlutými podtóny. Ta také dodá potřebnou energii. Žlutá barva navozuje dobrou náladu, rozjasní prostor, dodá energii, podpoří tvořivost a paměť. Vzhledem k tomu, že je však pro oči velmi unavující, neboť odráží velké množství světla, není dobré s ní vymalovat celý prostor.

Related Posts