Při zařizování interiéru si osvětlení místností často necháváme až jako poslední úkol. Přitom právě vhodně zvolené světlo může dokonale proměnit interiér a navodit příjemnou a útulnou atmosféru. Pokud vás příliš neoslovila klasická světla a tuctové lustry, inspirujte se netradičním osvětlením.

Klasická i chytrá LED světla

LED světla jsou na našem trhu už nějaký čas. Ať už se jedná o klasické pásky, bodovky na barovém pultu nebo LED zrcadla, propůjčí místnosti příjemné rozptýlené světlo a přitáhnou pozornost přesně k těm místům, která mají být vidět. Jejich výhodou je také dlouhá životnost a úspornost.

Pokud vás omrzí klasické žárovky, poohlédněte se po chytrých LED žárovkách. Chytré osvětlení domácnosti se zpravidla ovládá přes mobilní aplikaci, a to i na dálku. Už vás nemusí trápit, zda jste před odjezdem na dovolenou všude zhasli nebo řešit, že se vaše dítě bojí spát ve tmě – chytré žárovky se totiž dají naprogramovat tak, aby zhasly samy v určitý čas. Navíc mohou měnit širokou škálu barev a vytvořit tak vždy jinou atmosféru.

Stojací lampy, nástěnná svítidla a moderní lustry

V ložnici a obývacím pokoji by neměla chybět klasická stojací lampa. I když se vám zdá nepraktická, věřte, že díky ní bude interiér působit mnohem útulněji a zabydleněji. Ideální jsou lampy s nastavitelným ramenem, které nasměruje kužel světla kamkoliv potřebujete.

Velmi populární jsou také nástěnná svítidla z přírodních materiálů. Většinou mají podobu jednoduchých geometrických tvarů, ale mohou mít i podobu extravagantní křivky, která na stěně nakreslí zajímavý útvar. Jsou to především doplňková a tlumená světla.

Pokud přeci jen budete vybírat lustr, sáhněte po moderním zpracování. V kurzu je momentálně industriální design, který se inspiruje prvky z průmyslu první poloviny minulého století. Hodí se jak do moderně zařízené domácnosti, tak k rustikálním doplňkům. Do módy se vrací i pompézní křišťálové lustry, které vyniknou v neutrálních interiérech.

Related Posts