Většina žen někdy v životě dostane kvasinkovou infekci. Mezi příznaky této infekce patří pálení, svědění a silný bílý výtok. Vaginální kvasinková infekce se snadno léčí, ale je potřeba to začít řešit včas. Příznaky vaginální kvasinkové infekce jsou podobné jako u jiných vaginálních a sexuálně přenosných infekcí.

Mezi ty nejčastější řadíme:

  • pálení, svědění, zarudnutí pochvy a vulvy
  • bolest při močení
  • bolest při pohlavním styku
  • celkově i bolest pochvy
  • silný, bělavý vaginální výtok, který vypadá jako tvaroh, ale nezapáchá

Pravděpodobně se u vás neobjeví všechny symptomy, ale jen některé z nich. Podle toho bude i průběh, může být mírná mykóza, ale také bouřlivější.

Co způsobuje infekci vaginálních kvasinek?

Vaginální kvasinková infekce je způsobena pomnožením mikroskopické houby Candida. Někdy bývá přítomna i bez příznaků, ale pokud je jí velké množství, může zapříčinit infekci v pochvě.

Jak si poradit?

S kvasinkovou infekcí nemusíte ihned k lékaři, pokud její příznaky podchytíte brzy. Jsou dostupné alternativy, které vám problém vyřeší bez zbytečného studu u lékaře. Vyzkoušejte zdravotnické prostředky od GYNELLA®.

Jsou šetrné a navržené speciálně pro ženské potřeby

Díky nim podpoříte léčbu a nebudete mít v budoucnu problémy. Pěna se dobře aplikuje a je přístupná všem místům, kam jednoduše pronikne – GYNELLA® Silver Foam. Mimo pěny lze také využít sílu vaginálních tobolek – GYNELLA® Silver Caps. Svědění pochvy u vás nemá šanci. Řadu preparátů můžete použít také primárně jako prevenci. Podpora intimního zdraví je velmi důležitá. Nepodceňujte jej a raději se chraňte, co možná nejdříve.

Pokud máte přece jen určité pochybnosti, konzultujte váš zdravotní stav s lékařem. Je to třeba v případech, kdy infekce neustupuje a místo úlevy přichází zhoršení.