Když se řekne “pružinové matrace”, většina lidí si představí nepohodlné pružinové matrace našich babiček, které nejen vrzaly, ale také z nich často trčila péra. I díky této vzpomínce z dětství řada lidí nechce investovat do pružinových matrací. Jsou toho názoru, že jsou matrace i po těch letech stále stejné, ale není to tak. Dnes jsou pružinové matrace zcela jiné, kvalitnější, mají celou řadu výhod.

Neutrácejte tedy za pěnové matrace, ortopedické matrace nebo za zdravotní matrace. Dejte po letech šanci pružinovým matracím, které jsou skutečně pohodlnější a kvalitnější než kdysi. Dnes se pružinové matrace dělí na bonellové matrace a taštičkové matrace. Pro bonellové matrace je například typické to, že mají pružiny z tenkých ocelových drátů, které jsou vzájemně propojené. U taštičkových matrací nejsou pružiny vzájemně propojené, což znamená, že se snadněji přizpůsobí tělu.

Pokud budete vybírat pružinovou matraci, vždy se zajímejte hlavně o hustotu pružin. To je totiž rozhodující faktor při výběru pružinové matrace. Ideální hustota je 150 pružin na metr čtvereční.

I když se pružinové matrace asi nikdy nebudou moct plně přizpůsobit tělu jako pěnové matrace, stejně mají celou řadu výhod. Třeba se pyšní vyšší nosností.

Výhody pružinových matrací

  • Prodyšnost

  • Vysoká nosnost

  • Nízké riziko množení roztočů

  • Dlouhá životnost

  • Vhodné pro pevný rošt

K hlavním výhodám pružinových matrací patří hlavně vysoká nosnost. V porovnání s pěnovými matracemi unesou i člověka s nadváhou, což pružinové matrace zkrátka neumí. Pružinové matrace jsou také známé proto, že se v nich nemnoží roztoči. Také se pyšní dlouhou životností a jsou vhodné i pro pevný rošt.

Nevýhody pružinových matrací

  • Nejsou vhodné pro polohovatelný rošt

Jedinou nevýhodou pružinových matrací je to, že nejsou vhodné pro polohovatelný rošt. Pokud tedy vlastníte polohovatelný rošt, pružinové matrace nebudou ideální volbou.

Related Posts