Čalouněný nábytek, to jsou především sedací soupravy, taburetky, případně jiné doplňky. K jeho výrobě a opravám je třeba mít k dispozici celou řadu různého materiálu. K čalounění jsou potřeba nejen kvalitní látky na čalounění, které slouží jako potahy. Jsou to také popruhy, dřevěné lamely, kování a rozkládací mechanismy, ozdobné hřebíky, lepidla, různé plastové díly, rouna a výplňové materiály, spony, technické tkaniny, zipy a suché zipy, šňůry, nítě a lemovky. Při čalounění se neobejdete samozřejmě bez speciálního čalounického a krejčovského nářadí.

Potahové látky

Výhodou čalouněného nábytku je možnost výměny potahu. Ze staré sedačky si tak můžete snadno vytvořit úplně novou a navíc můžete změnit i barvu, vzor a celkový design čalounění. Předností čalounění, čili potahových látek je, že se snadno čistí, jsou příjemné na dotek a nabídka jejich barevného provedení a vzorů je nekonečná.

Výplňový materiál

Nejpoužívanějším výplňovým materiálem u čalouněného nábytku je molitan. Na trhu je nabízen tento materiál v různých podobách. K nejprodávanějším druhům molitanových pěn patří molitanové desky. Jsou vyrobeny z kvalitní molitanové pur pěny, ale také pouze z molitanové pěny, studené pěny. Z hlediska zdravotního jsou populární viscoelastické pěny neboli pěny paměťové, které se dokonale přizpůsobí tvaru lidského těla, což je důležité a prospěšné pro páteř.

Prodej molitanu na míru

Zákazníci mají možnost vybírat si ze široké nabídky, která uspokojí i ty nejnáročnější požadavky a přání. Vedle dražších verzí jsou v nabídce i molitanové desky levně, což však vůbec neznamená sníženou kvalitu. Molitan v metráži umožňuje zákazníkům, aby si mohli vybrat molitan v různých rozměrech a také vlastnostech, jako je tloušťka a tuhost.

Druhy výplňových pěn

K výrobě čalouněného nábytku, ale také matrací nebo polstrování a podobně, se nejčastěji používá PUR pěna. Podmínky pro výrobu zdravotnických matrací splňují viscoelastické pěny, zvané také pěny paměťové nebo líné. Jejich předností je, že se dokonale přizpůsobí páteři a splňují tak nejen zdravotní požadavky, ale také poskytují komfort a pohodlí při spánku.