Pokud plánujete nákup venkovního osvětlení pr váš balkon či na zahradu, mějte na paměti, že by mělo být nejen účelné, ale také odolné a praktické. Ideální je, pokud zároveň plní i funkci dekorační.

Na co si dát pozor při výběru

Exteriérová osvětlení je potřeba vybírat velmi uvážlivě. Než se však pro nějaké osvětlení rozhodnete, popřemýšlejte nad tím, kde bude v zahradě či na balkoně umístěno, jaké jsou možnosti jeho ovládání a velmi důležitý je i způsob napájení.

Velkou roli hraje také materiál. Měl by být nejen odolný, ale také by měl zamezit přístupu vody do vnitřních částí světel a měl by obstát i při výkyvech počasí i tepelných změnách.

Podle čeho vybírat

Pokud vybíráte osvětlení přístupové cesty nebo pro osvětlení balkonu či terasy, mělo by mít větší intenzitu a také by se mělo zapínat manuálně. Ideální je, pokud se dá světelná intenzita regulovat. Pokud potřebujete osvětlit zahradu či okolí bazénu, postačí světla s menší světelnou intenzitou, která mají také menší spotřebu energie a často mají spínač, který lze načasovat. V současné době je velmi oblíbeným druhem osvětlení solární, u něhož není potřeba řešit připojení ke zdroji elektrické energie. Výhodou je šetrný a bezpečný provoz, malou nevýhodou může být slabší osvětlení. Pokud zvolíte solární světlo zapichovací, můžete jej snadno přemísťovat.

  • Svítidla podle druhu

V současné nabídce naleznete celou řadu různých typů svítidel.

Závěsná svítidla jsou vhodná na terasu či balkon. Nádherně celý prostor osvítí. Nástěnná světla jsou ideální volbou u vchodových dveří. V nabídce naleznete i světla s pohybovým čidlem. Světelný komfort nabízejí světla stropní, kterých můžete umístit hned několik. Stojací lampy vybírejte podle prostoru, který mají osvětlovat. K příjezdovým cestám jsou vhodné varianty vyšší, do zákoutí můžete umístit lampu nižší.

Tip pro vás: profesionální správa webů