Chtěli byste ve svém interiéru něco změnit, ale nevíte, kde začít? Chcete změnu, která by každou návštěvu doslova praštila do očí a zároveň aby to bylo něco praktického? A co takhle položení nové podlahy?

Musíte samozřejmě začít jejím výběrem – to je úkol ženy, který si všechny náležitě užívají. Nicméně následná pokládka už záleží hlavně na muži. Pokud je šikovný, dokáže podlahu položit i sám, popřípadě se stejně šikovným kamarádem. Je ale třeba myslet také na obložení vaší nové podlahy. Okolo stěn musí přijít podlahové lišty. Jejich použití je nejenom účelové, ale hlavně designové – lišty dokonale podtrhnou estetickou stránku vámi vybraného typu podlah. Je ale velice důležité vybrat ty správné parametry.

Víte, jak bydlet? Řadu informací nabízí i magazín o bydlení.

Podle čeho vybírat podlahové lišty?

Pokud pokládáte podlahu dřevěnou, respektive parkety, je třeba počítat také s dilatační spárou o tloušťce cca 10 milimetrů. Dřevo je totiž materiál, který neustále pracuje na základě změny teploty a vlhkosti v místnosti. Na dokonalé překrytí nerovností zdí doporučujeme použít obvodové – soklové lišty. Ty se vyznačují hlavně svou praktičností, jelikož umožňují snadnou údržbu podlahy u stěn.

Prohlédněte si i tento magazín pro ženy.

Jak zakrýt dilataci podlahy mezi jednotlivými místnostmi?

Klasický přechod mezi místnostmi je často řešen klasickým prahem. Pokud ale nechcete, aby byl přechod tak masivní, využijte přechodové lišty. Jejich systémy přichycení jsou různorodé. Pokud si pořídíte lišty s předvrtanými otvory, stačí je již jednoduše přišroubovat. Nicméně, viditelné vruty zrovna neladí kritickému oku zvědavých sousedek.

Tenhle problém jednoduše vyřeší nalepovací butylové lišty. Jsou nejenom estetické, dokonce i jejich instalace je naprosto jednoduchá. Prostě odejmete papírový pásek z lišty a přilepíte na vámi zvolené místo. Musíte mít ale na paměti, že jejich nalepení je trvalé a je velmi složité tuto lištu odlepit. Nejpropracovanějším typem přichycení lišty, je lišta se skrytým přichycením, který vrut dokonale schová drážka na spodní straně profilu.

Je třeba dokonale promyslet, jakou podlahu a lišty zvolíte, jelikož jejich výměna není tak jednoduchá, jako kdybyste měli vyměnit obraz na háčku. Nicméně, estetičnost nové podlahy vám jistě námahu z jejího pokládání vynahradí.

Related Posts