Výkup nemovitosti je pojem, který je v posledních měsících velmi často skloňován. Důvodem toho je očekávání, že lidé, kteří jsou vázáni hypotečním úvěrem, budou muset své nově nabyté nemovitosti prodat, a to proto, že přijdou o práci z důvodu aktuálně panující krize. I když se do této situace nechce dostat pravděpodobně nikdo, je to možný scénář, který může potkat každého jednoho majitele nemovitosti. Nabízí se však otázka, je výkup nemovitostí rozumné nebo jenom krajní řešení situace?

Výkupem nemovitostí a výkupem pozemků se myslí okamžik, kdy si společnost zaměřující se právě na výkup koupí vaši nemovitost s tím, že vám peníze vyplatí prakticky ihned. Nemusíte tak svou nemovitost dlouhé měsíce prodávat, nemusíte dlouhé týdny čekat na kupce, který by nakonec od koupi na poslední chvíli upustil. Zpravidla vám společnost poskytne většinu kupní ceny a zbytek si ponechá jako takovou provizi za zprostředkování rychlého obchodu.

Okamžitý výkup nemovitosti se jeví jako nejlepší řešení

Možná se vám nyní jeví výkup nemovitost jako nejlepší řešení, ale lze ho takto brát jenom v několika konkrétních případech. Ne vždycky je to to nejvhodnější východisko ze situace, i když se o to možná tak jeví.

Výkup nemovitosti je ideální pro ty, kteří už nemají jinou možnost. Například je tlačí nesplacené závazky, které nutně potřebují vyřešit, nebo pokud jim například hrozí exekuce, které se chtějí urychleně zbavit. Zkrátka a dobře je pro ně výkup bytů nebo výkup domu pomyslným záchranným lanem, kterého se nezdráhají chytit.

Výkup nemovitosti preferují i mnozí podnikatelé

Také mluvíme o skvělém řešení v případě, že touží podnikatel po nové investici, která je neodkladná. Potřebuje zkrátka peníze ihned a nevadí mu, že deset, dvacet procent přenechá společnosti, která výkup zprostředkuje. Ví, že svou plánovanou investicí vydělá daleko více, než by kdo čekal.

Related Posts