Tam, kde to příjemně voní, se vždy cítíme dobře. Vůně mají pozitivní nebo negativní vliv na naši náladu. Vhodně zvolená vůně v bytě dokáže navodit příjemnou atmosféru našeho domova. Víte však jak a čím provonět váš interiér, aby vás vaše oblíbená vůně přivítala již při vstupu do domu?

Náš byt může být uklizený a čistý, ale pokud se jím neline žádná příjemná vůně, dojem se ztrácí. Existuje celá řada způsobů, jak do domu vnést příjemnou a voňavou atmosféru. Stačí k tomu opravdu málo – vonný difuzér, tyčinky, osvěžovače vzduchu, elektrické odpařovače, aromaterapeutické směsi nebo vonné sáčky naplněné sušenými bylinkami.

Vybírat lze z celé řady vůní. Dokonce je můžete i střídat a to podle momentální nálady. Dejte pozor, aby však nebyly příliš intenzivní. Takové vůně by mohly vyvolat pravý opak.

Vůně do šatníku

Každý z nás má rad čisté a voňavé oblečení. Naše babičky k tomu využívaly sušenou levanduli nebo vonná mýdla. Levandule dokonce dokáže odpudit i moly. Postačí ji dát do plátěného sáčku či sáčku z organzy a pověsit do šatníku či skříně s oblečením. Mezi další přírodní prostředky, které naše prádlo nádherně provoní, patří rozmarýn nebo citrusová kůra. Pokud patříte mezi milovníky vůní exotických, vyzkoušejte cedrové dřevo.

Aromalampy

Nejčastěji si můžete pořídit aromalampy z keramiky nebo ze skla. Jsou vkusným doplňkem do každého interiéru. Použít do nich můžete vonný vosk či aromaolej.

Moderní difuzéry

Používají se do nich esenciální oleje a využít je můžete jak doma, tak třeba v kanceláři. V nabídce naleznete celou řadu různých druhů založených na celé řadě technologií. Kromě klasických si můžete pořídit i difuzér ultrazvukový, který vzduch nejen provoní, ale zároveň i zvlhčí.

Přírodní potpourri

Pokud jste zastánci přírodního stylu a do domácnosti nechcete žádné chemicky vyráběné přípravky, můžete si vyrobit domácí potpourri. Je to směs sušených květin, koření a éterických olejů a co do ní namícháte, záleží jen na vašem vkusu.

Related Posts