Především v letním období a v období dovolených každý zajisté ocení zahradu coby míst k odpočinku a relaxaci. K těmto účelům slouží zahradní nábytek, jehož je v současné době na výběr celá škála a to nejen barev, ale i různých druhů materiálů a stylů. Pokud patříte mezi kutily, možná si jej rádi vyrobíte. Ideální pro výrobu originálního zahradního nábytku jsou palety. Můžete si z nich vyrobit sedačku, lavici nebo dokonce gauč. Samozřejmostí je stůl, který k venkovnímu posezení patří.

Jak si vyrobit paletový zahradní nábytek?

Není to nic složitého. Pokud máte doma starší ratolesti, přizvěte je k výrobě také. Uvidíte, že to nakonec bude dobrá zábava.

Nejprve si obstarejte vhodné palety. Můžete se poptat po okolí, možná objevíte někoho, kdo se palet rád zbaví. V opačném případě se dají také zakoupit a jejich cena není příliš vysoká. Pokud budete pořizovat palety již použité, dejte pozor, jaké kousky vám budou nabídnuty. V žádném případě neberte takové, které jsou napadené dřevní houbou nebo červotočem. Ani desky, které jsou více poškozené vám kvalitní službu neudělají. Jakmile máte palety doma, nejprve je řádně obruste dohladka a ošetřete přípravky určenými k péči o dřevo. Pak už můžete zapojit svoji fantazii a ruce pomocníků a začít vytvářet originální designové i barevné kousky, které doplní vaši zahradu. Kromě snadné výroby je výhodou i možnost kombinace dřeva s dalšími druhy materiálů. Velmi příjemné posezení nabízejí i polštářky, kterými lze kousky určené k sezení doplnit. Sami si můžete určit nejen konkrétní tvary, ale také barvy, barevné kombinace či vzory a to nejen na již výše zmíněných polštářcích, ale také na samotném paletovém nábytku. Posezení z palet je nejen pohodlné, ale i vkusné a může být vyrobeno jak v přírodním duchu, tak i v různě barevných tónech.

Nářadí na výrobu vyberete na https://www.ynaradi.cz/