Stále častěji se objevuje tento způsob úpravy bytového prostoru. Někdo patří k jeho zastáncům, někdo naopak k odpůrcům. Tato kombinace má své výhody i nevýhody. Jestliže i vy uvažujete na takovouto úpravou, je potřeba vzít v potaz několik důležitých faktorů. Pokud na ně nevezmete ohled, celá úprava ztrácí smysl a funkčnost, která je pro ni typická.

Výhody a nevýhody

Výhody tohoto způsobu úpravy využívají především majitelé menších bytů a bytových prostor, které se tak dají lépe a smysluplněji využít. Někdo si takto propojí prostory neboť jej láká možnost být během vaření v kontaktu s rodinou či přáteli.

K nevýhodám patří především možné nežádoucí pachy, které se někdy během vaření objevují. Někomu vadí nelákavý pohled na horu špinavého nádobí, kterému se během vaření nikdo nevyhne. Pokud i vy argumentujete tímto důvodem, tak možným řešením by mohly být zásuvné dveře, zástěna či závěs.

Funkčnost především

Takto vytvořený prostor musí být polyfunkční a proto ještě dříve, než začnete s jeho realizací, je potřeba vše proměřit, promyslet a rozplánovat. Důležitým faktorem je velikost místa pro vaření. Svoji roli hraje také umístění jídelního stolu. Bude součástí obývací či kuchyňské části či bude vytvářet jakýsi předěl mezi jednotlivými místy? Pokud máte byt ve straší zástavbě, kde se nacházejí výklenky, můžete je využít jako místa pro sezení či do nich lze také umístit skříňky pro kuchyňské potřeby.

Také je potřeba vzít potaz osvětlení, především tam, kde jsou okna malá. Více světla potřebujete v kuchyňské části.

Pozor si dejte také na vhodnou volbu podlahové krytiny, především v kuchyňské části je potřeba volit takový povrch, který se dá snadno vyčistit.

V obývacím prostoru pak můžete využít kusové koberce.