Také máte malý obývací pokoj a přemýšlíte nad tím, jak jej, alespoň opticky zvětšíte? Nebojte se, i malé pokoje mohou být krásné, jen je potřeba je umět vhodně zařídit a upravit.

Barvy

Ideální jsou barvy světlé a nemusí to být zákonitě jen bílá. Hodí se i oranžová nebo žlutá, ale pozor, nikoli syté odstíny, ale pouze ty pastelové. Pokud chcete kombinovat různé barevné tóny, nezapomínejte na pravidlo, že na kratší stěny je lepší použít tóny sytější a tmavší. Strop by měl být tou nejsvětlejší částí celé místnosti. Pro prodloužení stěn také můžete využít barevně odlišenou horizontální linku. Pokud chcete na stěnu umístit nějaký vzor, volte raději nějaký menší.

Světlo

Vzhledem k tomu, že dobré osvětlení celý prostor opticky zvětší, je potřeba do malé místnosti vybrat vhodné osvětlení. Nebude však stačit pouze jeden centrální lustr, pořiďte si také lampičky či světla bodová.

Nábytek

Nábytek je samozřejmou součástí každé místnosti. V případě, že je však místnost malá, je potřeba vybírat velice pečlivě. Nábytku nesmí být velké množství a přednost dejte kouskům jednodušším a méně zdobeným, vsaďte na rovné linie. Ideální volbou ke nábytek, který bude mít v přízemních prostorách co nejvíce úložného prostoru. Obývací stěna by neměla být příliš vysoká, neboť by ještě prostor opticky zmenšila. Také barevné kombinace volte spíše světlejší. Pokud máte stěnu nízkou, skvělým doplňkem budou poličky.

Sedací souprava

Sedací souprava je samozřejmou součástí každé obývací místnosti, tedy i té malé. Vhodnou volbou může být sedací souprava rohová nebo rozkládací.

Doplňky

I v tomto případě je na místě střídmost. Pokud chcete místnost doladit nějakými doplňky, měly by k sobě ladit. Prostor pomůže opticky zvětšit zrcadlo.