Venkovní žaluzie jsou v současné době nejrozšířenější formou venkovního stínění a mezi lidmi se těší velké oblibě. Mnohdy tak bývají již součástí projektů a staveb, jelikož dokáží dobře regulovat intenzitu denního světla uvnitř budovy. Jak už to bývá, tak nečistoty se dostanou téměř kamkoliv, proto je potřeba pro jejich krásný vzhled nutné čištění.

Pravidelnost čištění

Na venkovní žaluzie útočí celé spektrum nečistot, které se šíří nejčastěji vzduchem. Jedná se zejména o prach, pyl, pavučiny, hmyz apod. Nánosy těchto nečistot se pak mohou na venkovních žaluziích významně podepsat, proto je třeba zajistit jejich pravidelné čištění, které by mělo probíhat nejlépe 2x ročně. Nejvhodnějším obdobím pro čištění venkovních žaluzií je především jaro a podzim.

Jak na to?

Obecně lze říci, že čištění žaluzií v nízkých patrech zvládnete úplně sami. Žaluzie je nejprve třeba sklopit do svislé polohy. Následně je navlhčíte čistou vodou a jemně je budete čistit houbou či hadříkem, který si namočíte do běžné jarové vody. A nakonec opláchnete čistou vodou. Je to v podstatě jako mytí auta. Je však třeba dbát na to, aby houba či hadřík nebyly z příliš hrubého materiálu, jelikož by mohlo dojít k poškrábání žaluzií. Také je třeba dát pozor na používání agresivních chemikálií, rozhodně nikdy nepoužívejte ředidlo či pískový prostředek apod.

Kdy se obrátit na profesionály?

Na profesionály se můžete obrátit v podstatě kdykoliv, zejména pokud si chcete ušetřit čas anebo čištění venkovních žaluzií není pro vás zvládnutelné, jelikož se žaluzie nachází ve vyšších patrech a nedosáhnete na ně. Profesionální firma je vám navíc schopna zajistit i běžné či výškové mytí oken a fasád budov. Obrátit se můžete například na společnost Sauberpro Cleaning, která nabízí své služby již od roku 2005. K čištění navíc využívá demineralizovanou vodu, která je velmi šetrná ke všem povrchům.