Každý z nás touží po svém útulném bydlení, které by bylo zároveň i moderní. Platí to i o koupelnách. Ne každý však má velké množství finančních prostředků, ale nikde není dáno, že designová koupelna musí být drahá záležitost.

Před tím, než začnete řešit vybavení koupelny, je potřeba si uvědomit, kolik lidí a v jakém věku bude koupelnu používat. Pokud je ve vaší společné domácnosti starší či handicapovaná osoba, ideální volbou je bezbariérový sprchový kout. V případě vany ji lze doplnit o držáky nebo sedák. Další důležité hledisko je, zda bude v koupelně umístěná pračka a sušička, či nikoli.

Obklady a dlažba

Obklady do koupelen i dlažba hrají ve vzhledu koupelny velkou roli. Pokud však zvolíte nevhodnou dlažbu, zkazí dojem zajímavému obkladu a naopak. Záleží i na velikosti. Není však pravda, že do malé koupelny jsou vhodné pouze obklady malých rozměrů. Vzhledem k tomu, že obklady a dlažba do koupelen také představují, při zařizování koupelny, velkou finanční položku, je potřeba jejich nákup dobře promyslet. I na této finanční částce však můžete, pokud na nákup nespěcháte, ušetřit. Postačí si počkat na výprodejové akce. V tomto případě je však pořídit vždy materiálu o trochu více, v budoucnu byste jej již nemuseli sehnat.

  • Barevné kombinace

I tady je potřeba přemýšlet do budoucnosti. Barevné módní výstřelky jsou sice možná nyní IN, ale co později? Momentálně módní barvy se vám mohou v budoucnu omrzet a předělávat celou koupelnu není zase tak jednoduchá záležitost. Ideální volbou jsou barvy neutrální, zemité. Patří mezi ně béžová, hnědá světle šedá nebo bílá.

Vybavení koupelny

Design koupelny podtrhne i její vhodné vybavení. Zase záleží na vkusu každého z nás. Nejčastější otázkou je vana nebo sprchový kout. V případě, že máte doma malé děti, asi zvolíte vanu. Ten, kdo chce nebo musí šetřit místo, zase sáhne do nabídky sprchových koutů. Umyvadlo je ideální umístit co nejblíže ke vstupním dveřím.