Máte pocit, že je váš domov neútulný a studený a přemýšlíte o nějaké změně? Vyzkoušejte do interiéru začlenit dřevo. Tento materiál má nejen přirozený vzhled, ale nabízí i dlouhou životnost a navíc poskytuje vynikající tepelné vlastnosti. Do každého interiéru vnáší kousek přírody. Je vhodné i do interiéru moderního a to především díky celé řadě barevných odstínů. Hledáte-li nádech luxusu, sáhněte do nabídky dřeva leštěného. Pokud patříte mezi milovníky stylu rustikálního, pak je správnou volbou dřevo, které je ledabyle opracované.

Jak využít dřevo v interiéru?

Samozřejmostí jsou okenní rámi či dveře a to jak interiérové, tak i vchodové. Pokud bydlíte v rodinném domě, je to ideální materiál pro výrobu schodiště. V jakémkoli interiéru jej můžete využít na výrobu podlahy, pro obklady na stěnu či strop nebo si z něj můžete nechat vyrobit nábytek. Poslední dobou zaujímají velmi důležitou roli i dřevěné dekorace. Dřevo se však hodí i do kuchyně. Velmi často se objevuje v podobě dřevěného nádobí.

Ať už využijete jakýkoli druh dřeva, pomůže vám vytvořit luxusní vzhled a kromě toho je to velice funkční materiál. Obklady či podlahy vytvářejí skvělou tepelnou a protihlukovou bariéru.

  • Dřevěné obklady na stěnu

Nabízí se možnost obložit stěnu celou či pouze její část. Může to být pás uprostřed či v horní části místnosti.

  • Dřevěné obklady stropu

To je vhodné u místností se stropem vyšší. Pozor na vhodné odstíny. Pokud sáhnete do nabídky tmavších kousků, opticky místnost zmenší. Kromě toho, že strop dodá místnosti méně tradiční vzhled, má i dobré vlastnosti izolační a protihlukové.

  • Doplňky ze dřeva

Pokud nechcete nebo nebo nemůžete dělat velké změny, ale přesto chcete mít v domácnosti nějaké to dřevo, pořiďte si dřevěné dekorace nebo nějaké kousky nábytku. Mezi velmi časté patří stolky, designové stojany na květiny či knihy nebo malé skříňky a poličky na drobné dekorační předměty.