Je hezké, když si můžete po práci příjemně odpočinout a vyčistit si hlavu. Něco takového však u mnoha podnikatelů a majitelů firem nepřipadá v úvahu. Jen skončí v práci, musí se často věnovat různým byrokratickým povinnostem, mezi ty nejvíce nepříjemné patří povinnosti spojené s odpady. Je třeba pravidelně evidovat produkci odpadů a když překročí zákonem dané limity, vzniká povinnost zpracovat roční hlášení za odpady a odeslat ho na ISPOP.

Přišel nový zákon, co pro vás znamená?

Roční hlášení o produkci odpadů se od roku 2021 řídí novým zákonem o odpadech 541/2020 Sb. Přinesl některé změny, které je vhodné znát. Změna se týká zejména limitu odpadů. Roční hlášení musíte zpracovat, pokud za rok vyprodukujete 100 tub běžného odpadu nebo 600 kilogramů nebezpečného odpadu. Dříve byl u nebezpečného odpadu limit 100 kilogramů, takže se zvedl hned o půl tuny, což mnoho menších producentů odpadu zajisté potěší, protože mají o starost méně. Průběžná evidence odpadu je nicméně stále potřeba, abyste dokázali, že se do limitů vejdete. U běžného odpadu se limit nezměnil. Změnilo se také datum, do kdy je třeba roční hlášení zpracovat. Víte, do kdy musíte roční hlášení o produkci odpadů 2021 zpracovat? Je to do konce února, dříve byl limit jen do 15.2. a nově se posunul až do 28.2. Máte tedy o trochu více času a to zajisté nikoho neurazí.

Nemusíte být na vše sami

Na mnoho byrokratických povinností je možné si najmout experty, kteří je udělají za vás. U problematiky odpadů to není jiné. Pokud je to pro vás starost, na kterou nestačíte nebo která vás nebaví, můžete ji jednoduše svěřit společnosti na Ecoservis.eu. Problematiku odpadů převezme za vás a zpracuje vám roční hlášení za odpady. Tato služba je velmi populární a můžete si jí snadno a levně zajistit také. Stačí jen drobný poplatek a specialisté za vás vše vyřídí. Proč si nezmenšit povinnosti, když se tato možnost nabízí každému.