Každá domácnost je jedinečná a někdy i malé detaily vytvářejí zcela odlišnou atmosféru. Přemýšlíte i vy o něčem originálním, praktickém a vzdušném? Vyzkoušejte závěsy z korálků. Této domácí dekoraci ještě neodzvonilo. Možná se vám vybaví starší filmy ze 60. až 80. let, kde se to korálkovými závěsy jen hemžilo. Právě to byly doby, kdy byly závěsy z korálků velmi moderní záležitostí.

Korálkové závěsy úzce souvisejí s asijskou kulturou. Filosofie Feng Shui tvrdí, že právě korálky mají příhodný vliv na lidskou psychiku. Cílem této filosofie je harmonizovat život s okolním prostředím a zastánci tohoto stylu si dle těchto pravidel zařizují i vybavení svého bydlení. Podle nich korálkové závěsy dokážou pohltit a šířit pozitivní energii, a tak není divu, že jsou oblíbeným doplňkem obývacích pokojů. Hodí se na okno, do zárubně místo dveří, na verandu, ale i do volného prostoru, pokud jej chcete zlehka předělit.

V nabídce naleznete korálky z různých druhů materiálů, záleží tedy jen na vás, který materiál budete upřednostňovat. Velmi zajímavého efektu dosáhnete, pokud budete střídat skleněné korálky různých velikostí i tvarů. Můžete použít korálky barevné či pouze čiré, ale pokaždé si pohrají se světlem a nádherně prozáří celý prostor.

Jaké výhody nabízejí závěsy z korálků?

Korálkové závěsy se mohou pyšnit hned několika výhodami – dokonale doplňují interiér, nabízí široké možnosti použití, nahradí dveře, oddělí obývací pokoj od jídelny a podobně. Velkou výhodou je i snadná údržba, vezmete je do koupelny a osprchujete je. Díky tomu snadno odstraníte nahromaděný prach.

Mají však i negativa

Musíme dát pozor na korálky, ze kterých závěs vyrábíme. Úplně ideální nejsou korálky dřevěné, které časem vyblednou, nelze je ani sprchovat, díky čemuž se závěsy hůře udržují v čistotě.

Vyrobte si svůj originální závěs

Pokud jste zruční a máte-li dostatek času, můžete si takový závěs udělat sami. Má to mnoho výhod. Můžete si zvolit barvy podle svých představit, nastavíte si vlastní délku a šířku a vyberete si veškerý potřebný materiál tak, aby vám závěs ladil s interiérem.

Ani nákup materiálu nebude složitý. Stačí navštívit nejbližší korálkový obchůdek a vybrat si vhodné korálky a návlekový materiál – bižuterní lanko nebo pružný vlasec.

Related Posts