Zimní období je docela chladné, přičemž v lednu a únoru teploty běžně klesají pod bod mrazu. Pokud hledáte udržitelný způsob, jak správně větrat interiér, jedním z takových řešení je rekuperace vzduchu. V následujících řádcích vám prozradíme, co zmíněný systém představuje a jak vlastně funguje.

Co je to větrání se zpětným získáváním tepla?

Větrání se zpětným získáváním tepla, běžně označované jako rekuperace vzduchu, je větrací systém předávající teplo z vydýchaného odpadního vzduchu do chladného přiváděného čerstvého vzduchu. Znamená to tedy, že se do interiéru dostane už teplý vzduch, a tím pádem nedochází k poklesu teploty v interiéru, což vám ušetří výraznou částku na nákladech.

Inovativní větrací systém dokáže z interiéru odstranit nepříjemné pachy a bakterie. Stejně tak odstraní přebytečnou vlhkost, která je živnou půdou pro růst plísní v domácnostech.

Jak funguje rekuperace vzduchu?

Po dokončení instalace bude větrací systém s rekuperací nepřetržitě pracovat a odvádět vlhkost z vlhkých místností v domě, mezi něž patří prádelny, kuchyně i koupelny, kde dochází ke kondenzaci vlhkosti vlivem horké vody nebo páry z myčky na nádobí či sušičky.

Proč je rekuperace tak důležitá?

Lidé tráví hodně času v interiéru. Vlhké domy se špatným nebo žádným větráním jsou plné bakterií jako prachu, zvířecí srsti a pylu. Taktéž jsou domovem nepříjemných pachů a těkavých organických látek od laků na vlasy přes čisticí prostředky pro domácnost až po parfémy. Špatná kvalita vzduchu v interiéru způsobuje úzkost, zhoršení paměti, změny osobnosti a chování, navíc brání člověku v soustředění.

Další výhody:

  • Ušetříte peníze na průměrném účtu za energie.
  • Rekuperace vzduchu je šetrná k životnímu prostředí.
  • Zlepšuje se kvalita vzduchu v interiéru, což je lepší pro vaši fyzickou i psychickou pohodu.
  • Systém zvyšuje hodnotu vaší nemovitosti.
  • Odsává ze vzduchu přebytečnou vlhkost a omezuje vznik plísní.
  • Odstraňuje ze vzduchu škodlivé a alergie vyvolávající nečistoty.
  • Snižuje nepříjemné pachy a dodává vašemu domovu svěží vůni.

Jestliže hledáte specialistu v tomto segmentu, obraťte se na společnost ŠTORC.