Minimalistické bydlení je v současné době velmi skloňované, čemuž se úplně nemůžeme divit. Lidé dnes touží bydlet v interiérech, kde toho není příliš mnoho a kde se necítí stísněně, nýbrž velmi příjemně – útulně. Řada lidí si však myslí, že tento interiérový směr přišel až poměrně nedávno. Jenže ono to tak není – minimalismus je s námi už dlouhé roky a v současné době jen přibývá dekorací, které do stylu zapadají. Minimalistické kovové podnože, moderní jídelní stoly jednoduššího provedení a textilie, které jsou bez vzorů, ryze o jedné barvě.

S námi už od devatenáctého století

Jak již bylo zmíněno, minimalismus s námi není pár let. Je tomu už pěkných pár desítek let, ne-li rovnou několik století, co je součástí světa bydlení. Nastoupil na scénu totiž v době, kdy odešlo opulentní devatenácté století. Po kýčovitých prvcích totiž nastoupil zjednodušený design a také zjednodušená architektura, která následně inspirovala k mnoha novým budovám i tehdejší architekty. Není tajemstvím, že řada z nich se do minimalistického stylu doslova zamilovala.

Čím se minimalismus vyznačuje?

Všechno musí mít svůj účel a nic nesmí být v interiéru zbytečně – poselství minimalismu je, zdá se, velmi zřejmé. A přesně tím se minimalistické bydlení vyznačuje – svou jednoduchostí, učením nás zjednodušovat nejen design, ale také náš život obecně. Redukovat věci se totiž hodí nejen v menších bytových jednotkách.

Žádné zbytečné emoce

Není to jen o zjednodušování designu, ale také o zjednodušování života. Minimalistické bydlení prakticky zakazující to, že bychom měli shromažďovat zbytečnosti neponechává v interiéru žádný prostor pro zbytečné emoce, které by nám brali energii nebo koncentraci.

Navíc tím, že je vše velmi jednoduché, jednobarevné, nejsou zde žádné výrazné prvky dochází k optickému zvětšení interiéru a k hravému kombinování se všemi styly, pokud by nás minimalismus ve své pravé podstatě přestal bavit.

Related Posts