Hledáte praktické a esteticky příjemné zastřešení pro váš exteriér? Hliníková bioklimatická pergola je moderním a funkčním řešením, které vám poskytne pohodlný prostor na relaxaci a ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami. V tomto článku se podíváme na výhody a údržbu bioklimatické pergoly a poskytneme vám všechny potřebné informace, abyste mohli udělat správné rozhodnutí při výběru tohoto zastřešení.

Jak funguje aluminium bioklimatická pergola?

Bioklimatická pergola je vybavena pohyblivými lamelami, které lze nastavit podle potřeby. Tyto lamely nejenže chrání proti slunci, ale také před deštěm, větrem a sněhem. Díky nim je možné regulovat proudění vzduchu a snižovat pocitovou teplotu pod pergolou. To vám umožní vytvořit si ideální prostředí na zahradě a prodloužit dobu, kterou můžete trávit venku.

Výhody hliníkové bioklimatické pergoly

Hliníková bioklimatická pergola nabízí řadu výhod oproti běžným pergolám. Mezi klíčovou výhodu se řadí ochrana před povětrnostními podmínkami. Díky pohyblivým lamelám můžete regulovat množství slunečního světla, které proniká pod pergolu, a chránit se tak před přílišným sluncem, deštěm, větrem a dokonce i sněhem. Tím, že je vše automatické a elektricky poháněné, budete nadšeni pohodlným ovládáním. Pergola je totiž vybavena dálkovým ovládáním, které umožňuje snadné nastavení polohy lamel. To vám umožní rychle reagovat na změny počasí a vytvořit si ideální prostředí pod pergolou.

Bioklimatické pergoly jsou moderním a stylovým doplňkem pro váš exteriér. Jejich estetický design budou závidět nejen vaši sousedé, ale i návštěva, se kterou se pod pergolu posadíte. Vřele oceníte i snadnou údržbu pergoly. Hliníková konstrukce pergoly nevyžaduje žádnou složitou údržbu. Stačí pravidelně odstraňovat nečistoty, jako je listí a prach, a občas pergolu otřít vlhkým hadříkem. Rozhodně na tento typ pergoly nepoužívejte vysokotlaké čističe či chemické přípravky. Mohlo by se stát, že by se narušil povrch pergoly.

V neposlední řadě je velkou výhodou bioklimatické pergoly její dlouhá životnost. Hliník je odolný materiál, který nekoroduje a odolává náročným klimatickým podmínkám. To znamená, že vaše bioklimatická pergola vám vydrží mnoho let a poskytne vám spolehlivou ochranu a pohodlí.

Údržba bioklimatické pergoly

Údržba bioklimatické pergoly je velmi jednoduchá a nenáročná. I přesto je důležitá pravidelnost a údržba během celého roku. Mimo běžné stírání prachu a nečistot z pergoly je zapotřebí kontrola lamel a celé konstrukce. Ujistěte se, že jsou všechny lamely v pořádku a správně fungují. Pokud zjistíte nějaké poškození nebo nedostatky, obraťte se na výrobce či odborníka, který vám pomůže s opravou. Též je potřeba čas od času zkontrolovat a vyčistit odtokový žlab. Pravidelně odstraňujte napadané listí a jiné nečistoty, které by mohly způsobit ucpaní odtoku. Tím, že jsou lamely elektricky poháněny, tak pravidelně kontrolujte a případně vyměňte baterie v dálkovém ovládání.

Pokud máte jakékoli obavy ohledně údržby pergoly nebo potřebujete opravit nějaké poškození, obraťte se též na výrobce či odborníka.