Většina z nás domácí úklid zrovna nemá v lásce. Někdo začíná s úklidem teprve až ve chvíli, kdy si uvědomí, že je všude nepořádek. Pak přichází na řadu úklidové prostředky. Co když však dojdou nebo dokonce chybí? Vůbec nic se neděje, můžete totiž využít některé přípravky, které máte doma a vytvoříte si tak jednoduché pomocníky, se kterými zvládnete úklid hravě a rychle. Asi nejméně oblíbeným místem pro úklid je koupelna. Zde se neustále drží vlhko, usazují se všude vodní kapky a vodní kámen. Tady je tedy potřeba vzít úklid velmi pečlivě.

Sněhobílá vana

Zašlé skvrny pomůže odstranit peroxid vodíku. Nalijte jej do rozprašovače, nastříkejte na povrch vany a nechte působit po dobu půl hodiny. Po uplynutí této doby vanu řádně omyjte horkou vodou. Vyzkoušet také můžete jedlou sodu, kterou na skvrny nasypete, počkáte několik minut, nastříkáte ocet, očistíte kartáčem a omyjete teplou vodou. Zažloutlé skvrny pomůže odstranit roztok, který si vytvoříte z kyseliny citronové. Postačí balíček kyseliny citronové rozmíchat v šálku vody, vzniklou směs nanést na skvrny a nechat 20 minut působit. Následně celou vanu řádně opláchněte horkou vodou.

Další drobnosti

Používáte koupelnový závěs, máte jej neustále zašlý a přemýšlíte nad tím, čím jej vyčistit? Vyzkoušejte roztok, který si připravíte z peroxidu vodíku a vody a to v poměru 1:1. Tento roztok vám odstraní nejen zašlé skvrny, ale také vás zbaví plísní, kterým se občas v koupelnách dobře daří.

Bakterie ze zubního kartáčku zničí ocet. Postačí do něj kartáčky na hodinu namočit a poté je následně řádně omýt pod tekoucí horkou vodou. Také houby na mytí si zaslouží vaši pozornost. Připravte si pro ně roztok teplé vody a octa v poměru 1:1, do něhož je na hodinu namočte. Následně řádně propláchněte v horké vodě.