Bydlíte v moderním bytě a chybí vám v něm přírodní prvky, které by jej zkrášlily a udělaly z něj příjemný domov pro celou rodinu? Vsaďte na přírodní dekorace a malé nábytkové kousky ze dřeva. Budete mile překvapeni, jak vše perfektně ladí. Dřevo jako dekorace v interiéru totiž stále vede. Dokáže zdobit bez jakýchkoliv úprav, dává prostor kreativitě.

S dřevěnými poleny, pařezem nebo dřevem vyplaveným z řeky se dá doslova kouzlit. Letokruhy, struktura dřeva, barva, tvar, kůra – to vše dělá dřevo dřevem a právě díky tomu z něj můžeme vykouzlit tak originální dekorace.

Naplavené dřevo

Co kus, to originál. Žádné dva kusy nejsou stejné. Nejhezčí je na něm přírodní barevnost, zaoblení hran a ostrých konců. Tento vzhled získává dlouhodobým plavením se v řece, kde se obrousí kůra a povrch získá zajímavou patinu. Takové kusy dřeva se dají ihned různě zpracovávat. Není potřeba je nijak barvit ani lakovat, byla by škody pod těmito nánosy zakrývat jejich přirozenou barevnost.

Čištění vyplaveného dřeva

Nosíte v hlavě nápad na dekorace z naplaveného dřeva? A dokonce jste si již nějaké přinesli domu? Pusťte se do práce. Avšak nejdříve si ho připravte tak, aby vám dlouho vydržely.

  • Zaprášené dřevo důkladně vykartáčujte režným kartáčem a to ze všech stran, to abychom důkladně odstranili nečistoty, raději použijte rukavice, jako ochranu rukou.
  • Očištěné dřevo naskládejte do lavoru a zalejte destilovanou vodou. Všechny kousky musí být celé ponořené.
  • Vodu vyměňte vždy, když ztmavne. Dřevo by mělo být ponořené po dobu dvou týdnů.
  • Poté dřevo z vody vyjměte, řádně osušte čistým hadříkem. Nyní je připravené k výrobě krásné dekorace.

Využití naplaveného dřeva v interiéru

Možná vás až doposud nenapadlo, že ze starého dřeva lze vyrobit krásné nové dekorace v rustikálním stylu. A navíc tím také šetříme přírodu. Nemusí se kácet zdravé stromy k výrobě dřevěných doplňků do interiéru.

Rámy obrazů, zrcadel či foto rámečků, svícny různých tvarů, lampy a lustry, koupelnové žebříky, stojany na šperky, nohy stolů a lamp, stoličky, poličky, věšáky, obaly na květináče, obrazce a nápisy, stylová zábradlí, rámečky na hodiny, to vše můžete vyrobit z naplaveného dřeva.