Nepříjemným důsledkem kyselých dešťů, exhalací, komínových sazí, výfukových plynů a jiných produktů lidské činnosti, jsou špinavé fasády budov. I nová fasáda začne po čase šednout, tvoří se na ní nevzhledné tmavé a mastné skvrny, hyzdící tak celý dům.

Jak se těchto nečistot zbavit?

Tradičními způsoby za použití třeba mýdlové vody mastnou špínu odstranit rozhodně nelze. Je třeba použít chemické prostředky, které jsou vyráběny speciálně k těmto účelům. Jedná se především o systém SCALP, který používá a také prodává společnost BIOTEC. Provádí čištění fasád již od roku 1992 a zabývá se také čištěním povrchů uvnitř staveb. Do své činnosti zahrnula také provádění ochranných nátěrů, které zabraňují opětovnému znečištění a usnadňují následnou stálost čistoty ošetřených povrchů. Systém SCALP firma nejen sama používá, ale také jej prodává firmám i jednotlivcům, takže si můžete očistit fasádu svého rodinného domu i sami. Při nákupu můžete využít odborné instruktáže, jak systém aplikovat. V podstatě je ovšem použití velmi jednoduché. SCALP prostě nanesete na povrch, necháte chvíli působit a pak jej i se špínou spláchnete čistou vodou například pomocí wapky.

Na co lze SCALP použít?

Přípravky systému SCALP jsou velice účinné a lze s nimi odstranit špínu a různé nečistoty nejen z fasád budov, ale i z hrubších materiálů. Tímto systémem lze snadno čistit i cihly, beton, teraco, keramiku, jakoukoliv střešní krytinu, chodníky, ochranné zdi, sokly atd. Očištěný povrch vypadá jako nový a navíc získá ochranný film, který udrží fasádu čistou po delší dobu.

Tato metoda je rozhodně rychlejší i levnější, než obnovování nátěrů, jejichž ceny neustále rostou.

Anti-graffiti

Součástí služeb společnosti BIOTEC je také Anti-graffiti servis, který využívá speciální odstraňovače výtvorů sprejerů na fasádách budov. Výhodou odstraňovačů je, že nejen graffiti, ale i barvy, lepidla či jiné nečistoty lze snadno smývat mýdlovou vodou a kartáčem bez použití chemikálií. Díky husté gelové konzistenci tyto přípravky nestékají ze svislých ploch.

Related Posts