Chtěli byste doma nějakou změnu, ale nechce se vám investovat větší obnos peněz? Ale to vůbec nemusíte.

Barvy nebo tapety

Nemusíte vymalovat zrovna celý pokoj, postačí si vybrat jednu nebo dvě stěny a můžete se pustit do práce. Také můžete natřít pouze část jedné stěny. Pokud se vám zrovna nechce malovat zdi, oživte staré věci. Zrenovujte komodu, poličku nebo starou dřevěnou židli.

Můžete také vyzkoušet tapety či v současné době velmi oblíbené fotoobrazy. Tapetami nemusíte polepit všechny zdi, může to být pouze jedna stěna nebo její část. Tapety se také hodí na starý nábytek. Na obkladačky v kuchyni či koupelně se hodí nové samolepky, které je oživí. Na zeď místo obrazu můžete pověsit polystyrenovou nebo dřevěnu desku, kterou jste polepili zajímavým kouskem látky.

TIP: Stavba dřevostavby nemusí být tolik nákladná

Něco na okna

V minulosti se používaly jako dekorace závěsy, které později nahradila moderní stínící technika. V současné době je to tak půl na půl. Interiér oživí záclony s jemným dekorem. Jako vhodný doplněk mohou posloužit i závěsy, které zároveň budou plnit funkci ochrannou. Závěsy však nemusí být jen na oknech, můžete je pověsit i na část stěny.

Koberce

Další možností, jak interiér pozměnit, je kusový koberec. V současné době jsou velmi oblíbené koberce oválné či kruhové. Vybírat si můžete nejen různé velikosti, ale i designy a různé výšky vlasu. Chcete- li vytvořit dojem kompaktnější a hustší hmoty, sáhněte do nabídky střiženého vlasu. Smyčkové koberce zase nabízejí snazší údržbu. Můžete však také vrstvit menší kousky koberců, přitáhnete tak pozornost na určitá místa místnosti.

Oblíbené dekorace

Mezi oblíbené a finančně nenáročné dekorace patří polštáře a polštářky, drobnosti na zeď nebo květiny. I těmito drobnostmi můžete velmi snadno změnit svůj interiér. Už je jen na vás, čemu dáte přednost.