Každý z nás chce, aby domácí atmosféra byla příjemná a domov se stal útulným místem, kam se budou všichni rádi vracet. Podle toho si také svoji domácnost zařizujeme. K celkové atmosféře přispívají nejen vhodné barvy, nábytek a bytové doplňky, ale také třeba koberce. Pořídit si nový koberec není zrovna levná záležitost, proto je potřeba jeho výběru věnovat pečlivou pozornost.

Na co si dát při výběru koberce pozor?

Nejen barvy interiéru, ale i podlahových krytin podléhají módě. V současné době hrají prim především tóny teplejší a zemité, světle modrá, neutrální barvy v tónu kamene, khaki nebo jemná růžová. Není se potřeba obávat ani barvy béžové, která je velmi flexibilní, hodí se totiž téměř k jakémukoli stylu. Proto je to barva nadčasová, která nebere ohledy na žádné módní trendy.

Provoz domácnosti

Pokud je ve vaší domácnosti stále veselo a rušno, je potřeba na to pamatovat i při výběru koberce. Světlé odstíny v tomto případě nejsou úplně vhodné do prostorů s největším provozem. Je to samozřejmě chodba či obývací pokoj. Do kuchyně je koberec téměř nevhodnou volbou. Podobné to je i v případě, že jste majitelem nějakého domácího mazlíčka nebo máte dům se zahradou.

Koberec dle vaší osobnosti

Pokud vybíráte koberec do místa, kde trávíte nejvíce času sami, měla by jeho barva ladit s vaší osobností. Klidnější povahy sáhnout spíše pro barvy teplé, zemité. Lidé aktivní raději sáhnou do nabídek barev modrých, stříbrných, zlatých nebo bílých.

Koberec v souladu s designem místnosti

Kromě osobních preferencí by, při výběru koberce, měl být brán v potaz i design místnosti. Barva koberce může s celkovým designem místnosti ladit nebo může být koberec brán jako solitér či naopak podpoří jiný dominantní prvek místnosti.

Koberec do dětského pokoje

Výběr koberce do dětského pokoje hraje velmi důležitou roli. Děti na něm tráví hodně času, proto by měl být vybírán z materiálu, který je pro děti bezpečný. Také jeho vzhled je velmi důležitý. V současné době naleznete v nabídce celou řadu koberců s dětskými motivy. Velmi oblíbené jsou i koberce ve stylu hracích ploch.

Related Posts