Dřevostavby na klíč jsou v současné době opravdu hitem. A tomu se ostatně nemůžeme divit. Jedná se o rychle postavený příbytek, který jde ruku v ruce s moderním bydlením a který je útulnost sama. Pokud se zanedlouho i vy zařadíte k pyšným majitelům dřevěného obydlí, je důležité pamatovat na jednu věc, a sice na přehřátí nemovitosti. Ať už si postavíte moderní srub nebo pohádkovou roubenku stojící na kraji lesa, přehřátí bývá pro tento typ obydlí zhoubou.

Velkou roli hrají řemeslné práce i izolace

Při výběru společnosti, která se vám postará o stavbu dřevěného obydlí, je klíčové, aby byla kvalitní. Sázejte na hodnocení jejích dřívějších klientů, ptejte se a sbírejte informace předtím, než danou firmu oslovíte. Právě řemeslníci totiž mají obrovský vliv na to, jak dobře se bude v dané nemovitosti žít.

Rozhodně upusťte od dodavatelů, kteří velice rádi přistoupí na všechny vaše požadavky. Správný stavebník by si neměl mluvit do stavby daného domu, ať už se jedná o zděný nebo dřevěný příbytek. Svolení k požadavkům budoucích majitelů často vede ke špatnému zateplení, a to poté vede v létě k přehřívání nemovitosti. A jak již bylo zmíněno, to bývá zhoubou těchto typů obydlí.

O přehřátí řada lidí neví

Je velká škoda, že o přehřátí nemovitostí ze dřeva ví jen málokdo. Tato informace není mezi žadateli o dřevostavbu zrovna známá, přesto je tak klíčová. Na přehřívání domácnosti se poté dochází až v létě po dokončení stavby, až v tomto okamžiku se pozná, že dodavatel stavbu nerealizoval dobře. A že se vší pravděpodobností došlo k podcenění konstrukce střechy, na kterou se má klást při jakékoli stavbě velký důraz.

Často však svůj podíl na vině nemá jen řemeslník, respektive firma, která dřevostavbu realizovala. Mnohdy na tom mají svůj podíl i majitelé dřevostavby, jelikož tlačili na nízkou cenu. Vybrali se tedy ty nejlevnější izolanty, což jenom přispělo k přehřívání příbytku.