Kdo by se netěšil na horkou koupel či osvěžující sprchu po náročném dni. Pro tyto účely slouží koupelna, která není jen místem k provádění hygieny, ale měla by se stát i skvělou příležitostí k relaxaci a odpočinku.

Pokud si zařizujete zcela novou koupelnu nebo rekonstruujete starou koupelnu, která již nevyhovuje současným moderním požadavkům ani vašim představám, máte možnost si ji zařídit podle sebe. Koupelnu tvoří jednak její hlavní součást, což je buď klasická vana nebo sprchový kout, případně kombinace obou, a jednak její další vybavení, které dotváří celkový charakter a atmosféru koupelny. Největší výběr vybavení najdete na webu Nabytker.cz, který soustřeďuje nejlepší nabídky všech eshopů.

Vybavení koupelny

Vybavením se míní všechny zdánlivé drobnosti, které jsou však v koupelně nepostradatelné. Jedná se o mýdla, šampóny, věšáky, ale také kosmetické taštičky, kartáče či dávkovače pěny. Vtipné a praktické jsou například samodržící háčky. Moderním designem vyniká například samodržící dvojháček Wenko. K jeho umístění nepotřebujete vrtat do kachliček, neboť jej na zdi drží speciální a super silná adhezní podložka. Užitečným pomocníkem je dřevěný stojan na ručníky a osušky vyrobený z dubového dřeva. Stejně tak poslouží i další vybavení koupelny, kterým může být trojitý koš na prádlo od výrobce Tomasucci, který dodává na trh decentní a esteticky příjemné výrobky.

V klasické koupelně většinou nechybí ani lékárnička. Užíváte-li pravidelně léky, bude se vám hodit. Pozor však na takové, které mají být uchovány pouze v suchém prostředí.

Zrcadla do koupelny

Bez zrcadla v koupelně se neobejdeme. Zrcadla do koupelny mohou být jak klasická nástěnná, tak i stolní, která lze přenášet podle potřeby. Praktická jsou i malá kosmetická zrcátka. Pro milovníky retro stylu je určeno zrcátko od Premier Housewares. Zcela netradiční tvar má nástěnné zrcadlo značky Ellengerger Design, které je opatřeno malou poličkou pro drobnosti.

Nábytek do koupelny

V koupelně je třeba uložit mnoho drobností potřebných k hygieně či praní. K těmto účelům slouží praktické regály, vysoké skříňky nebo i úložné komody. Nábytek do koupelny ale tvoří i jiné praktické drobnosti, jako jsou například koše na prádlo, stojany na ručníky či umyvadlové skříňky. Velice praktický je například víceúčelový regál Stigen, ve kterém můžete mít vše na očích a přitom přehledně poskládáno.