Doby, kdy si lidé vše kupovali u nábytkářských firem, jsou dávno pryč. Dnes se cení originalita, nápaditost, vlastní cesta a jedinečný přístup k tvoření vlastního domovního prostoru. Které poklady z blešáku nebo půdy lze využít, a co byste měli raději pořídit nové?

Co raději nerecyklujte

Některé předměty, které na půdě naleznete, byste pro další tvoření v interiéru raději neměli používat. Jedná se například o matrace a bytový textil. Ten již raději ponechte charitativním účelům a vy se poohlédněte po nových materiálech, na kterých se ještě nepodepsal zub času. Stejně tak garnýže vždy kupujte nové a nepoužité. Starší kousky již nemusí být pevné, navíc mohou zanechat na bytovém textilu nesmazatelnou stopu od rzi v místě, kde to nejméně čekáte.

Tvořivý materiál

Co se vám naopak hodit bude jsou staré květináče. Ty si pomocí nánosu akrylové barvy můžete proměnit ve stylové kousky, obzvláště pokud mají texturu. Výborným materiálem k renovaci jsou také starší kousky nábytku, který není zasažen škůdci. Stačí jen odmastit, obrousit a natřít na vámi zvolenou barvu, a máte najednou solitérní prvek, který se u vás bude skvěle vyjímat. Dobrou službu vám udělá i nádobí. To můžete použít zcela originálním způsobem. Jakým?

Nové určení starým věcem

Obzvláště pokud jste na půdě nebo v bazaru našli staré hrnky, hrnce, nebo třeba naběračky, máte o tvořivý materiál skutečně postaráno. Právě tyto prvky se skvěle hodí k novému určení. Stačí, když je proměníte v originální květináče, a dovolíte jim tak žít svůj vlastní, zcela nový život. Vaší zahradě, balkónu nebo interiéru tak zajistíte zajímavé prvky, se kterými rozhodně nezapadnete ve vlně šedi.

Solitér

Našli jste něco, co ihned upoutalo vaši pozornost? Zkuste se nad tímto předmětem zamyslet a vymyslet mu nové určení. Starý bicykl se promění v bytovou dekoraci, valcha zase v zarámovaný obraz ve vintage interiéru. Užijte si hravost.

Bytový design máte ve svých rukou.

Related Posts