Fotek z normálních obydlí bylo dost. V tomto článku vám přinášíme tři tipy, které můžete využít při stavbě vlastního venkovního i vnitřního schodiště.

Kdo žije v bytovce, ten to určitě zná. Vnitřní boj, jestli pojedete výtahem, nebo použijete schody. V domě takový problém zřejmě řešit nebudete. Pokud tam ale nějaké schody mít budete, zřejmě budete chtít, aby vypadaly co nejlépe. Proto jsme si pro vás připravili takovou malou inspiraci, jak by i vaše venkovní schodiště na míru mohlo vypadat.

Bom Jesus do Monte

Milionáři určitě nepohrdnou a budou si chtít nechat postavit schodiště jako v portugalské Braze. Tam totiž stojí kostel Bom Jesus do Monte, k němuž vedou opravdu majestátní schody. Jejich délka činí 116 metrů. Jejich výšlap si zkrášlíte výhledem na nedaleký kostel, ale především prohlídkou krásně upravené zeleně. Od roku 2019 jsou kostel i přilehlé schody součástí Světového dědictví UNESCO.

Dongdaemun Design Plaza

Trošku dostupnější variantou by pro vás mohly být schody v proslulé jihokorejské budově Dongdaemun Design Plaza. Jedná se o dílo architektky Zahy Hadid, které má doslova mezinárodní přesah. Celá budova působí futuristickým dojmem, stejně tak jako samotné vnitřní schodiště na míru. To si za jistých okolností můžete také nechat postavit.

Opatství Melk

Křesťanství bylo dominantním náboženstvím v celé Evropě. Není tedy divu, že na Starém kontinentu naleznete celou řadu skvostných architektonických děl v podobě kostelů, kaplí či chrámů. Jeden z nich neleznete v benediktínském opatství Melk v Dolním Rakousku. Unikátní estetický zážitek nabízí celý komplex, který je plný krásných maleb a autentických památek. Skvělý zážitek upevňuje dokonalý výhled na Dunaj a především zachovalé točité barokní schody, na které je opravdu radost pohledět.

Related Posts