V současné době je naprosto běžné a žádoucí se pojistit. Nyní hovoříme zejména o pojištění našeho majetku. Nejsou to ale jen rodinné domy a byty, které pojišťujeme, ale můžeme si pojistit také domácnost. Pokud se nepojistíte, tak se v podstatě jedná o hazardování a může se vám stát, že kvůli ušetřeným několika korunám měsíčně na pojištění, nakonec přijdete o statisíce. Jak se tomu vyvarovat a sjednat dobré pojištění?

Nezlehčujte možnosti vzniku pojistné události

Mnoho lidí to stále bere na lehkou váhu, ale pravdou je, že možné hrozby jsou vcelku reálné. V samotné domácnosti může dojít k mnoha typickým situacím, které si zasluhují pojištění. A pojištěná domácnost znamená klidná domácnost, a hlavně váš klidný spánek. Mezi typické pojistné události, ke kterým může v domácnosti dojít, patří třeba:

  • Vloupání a krádež
  • Loupež v místě pojištění i mimo něj
  • Přepětí a podpětí v síti
  • Zkažení potravin mrazáku
  • Rozbití skla bez určené příčiny
  • Zneužití telefonu

Třeba takové posledně jmenované zneužití telefonu, je běžně na pořadu dne. Může se vám stát, že vás třeba nehlídané dítě připraví o značnou finanční částku právě tím, že se mu dostane do ruky váš mobilní telefon. Ale ať už se stane cokoliv, tak při každé pojistné události by vám měla být pojišťovna schopna asistovat a pomoci vám nastalou situaci vhodným způsobem řešit.

Lze sjednat pojištění přes internet?

Samotné sjednání pojištění je v dnešní době velmi jednoduché. Samozřejmě je to umožněno díky internetu, kde lze velmi rychle sjednat pojištění online. V několika málo krocích si tak projdete nastavení parametrů smlouvy dle vaší domácnosti a kalkulaci pojištění. Pokud se rozhodnete pojištění uzavřít, musíte si samozřejmě přečíst smlouvu a následně už je možno přejít k platbě. Je to tak velmi efektivní způsob bez nutnosti někam chodit.

Related Posts