Teplé horké dny jsou často nesnesitelné. Mnozí lidé jsou horkem naprosto vyčerpáni, jsou doslova vyhozeni ze svého každodenního zajetého režimu. Pravdou je, že před horkem nás mohou ochránit klimatizace, které jsou v současné době velice žhavým zbožím na trhu. Pokud taky máte zájem o koupi klimatizace, možná budete překvapeni tím, jaké množství klimatizačních jednotek se na trhu nabízí. K nejatraktivnějším klimatizacím patří mobilní a také nástěnné klimatizační jednotky, proto si je pojďme představit a říct, jaké jsou vhodnější alternativou.

Ať už sháníte klimatizaci do bytu, do velkého rodinného domu nebo do kanceláře, pravděpodobně si skutečně budete vybírat mezi klimatizací mobilní a mezi klimatizací nástěnnou. To, pro kterou se rozhodnete, se odvíjí od spotřeby elektrické energie, od vzhledu, účinnosti, také od hlučnosti a praktičnosti. Prozraďme si proto pro a proti jednotlivých klimatizací, třeba to pomůže při rozhodování. A pokud by to nepomohlo, jsou zde odborníci z Air-Klimont, kteří vědí všechno nejen o klimatizacích, ale také o vzduchotechnice nebo o tepelných čerpadlech.

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizaci lze jedním slovem označit za praktičtější alternativu. Jednoduše se jen zapojí kabelem do zásuvku a rovnou chladí. Je však třeba se postarat o to, aby hadice byla z okna, aby teplý vzduch zkrátka odcházel z budovy ven.

Nevýhodou mobilních klimatizací je však hlučnost. Cenově se však jedná o levnější alternativu.

Nástěnná klimatizace

Oblíbenější jsou však nástěnné klimatizace, které jsou výkonnější, tišší, také úspornější a lépe vypadají. Tišší jsou proto, že kompresory jsou většinou mimo budovu, neruší tak uživatele uvnitř domu.

Značnou nevýhodou však je, že místo, kam ji jednoho dne namontujete, bude místem, kde bude klimatizace do konce života. Její sundávání je časově náročná záležitost, na kterou byste si museli zavolat řemeslníka na pomoc.