Není pergola jako pergola. Liší se nejen použitým materiálem, ale také konstrukcí střechy. Jaké typy střech jsou nejvhodnější? Odpovídáme v článku.

Ze statistik jasně vyplývá, že mezi nejoblíbenější materiály pro výrobu pergol jednoznačně patří hliník. Jeho dobré vlastnosti a nízká náročnost na údržbu z něj tedy udělaly jasného lídra na trhu. Jak to ale vypadá se zastřešením? Tady máte hned několik možností. A je jen na vás, kterou z nich budete preferovat.

Pevná střecha

I o pevných střechách by se dalo říct, že jde o jasného lídra na trhu. Jejich výhodou je především nízká pořizovací cena. Střechu navíc můžete postavit z celé řady materiálů. Ať už se jedná o sklo, dřevo nebo kov, v kombinaci s oblíbeným hliníkem bude střecha vypadat vždy elegantně. A díky svému pevnému ukotvení nebude hrozit pád i při větší zátěži.

Rolovací a posuvná střecha

Posuvné zastřešení terasy sice není tak oblíbené, i přesto si najde své milovníky. Jeho výhody jsou přitom nesporné. Pergoly s posuvnou střechou vám umožní nastavit si stínění přesně do takové polohy, jakou potřebujete. V letních měsících tedy budete mít jistotu, že vás nebudou oslňovat ostré sluneční paprsky. Zároveň si ale užijete příjemné letní atmosféry a tepla. Posuvné pergoly jsou tvořeny vysoce kvalitními akrylovými látkami. Ty jsou odolné a nepropustí jak sluneční paprsky, tak silný déšť.

Posuvná pergola se od rolovací liší způsobem, jakým je látka rozprostřena po konstrukci střechy. Látka posuvného zastřešení je umístěna v modulech. Ty se následně posunují podle potřeby, stejně jako u rolet. Látka navíc tímto způsobem dokáže vytvořit velmi hezký efekt.

Bioklimatické pergoly

Střechu těchto pergol tvoří speciální naklápěcí lamely. Tyto lamely se dají naklánět přesně tak, jak je v danou chvíli potřeba. Když je zrovna obloha jasná a slunce svítí, roztáhnete je více a užijete si krásného počasí. V opačném případě stačí přitáhnout a uchránit vaši návštěvu nebo rodinu před deštěm.

 

Related Posts