Pokud se rozhodujete oplotit svůj pozemek, nebo vyměnit stávající nefunkční plot za nový, můžete jej nahradit plotem kovovým. Kovové ploty splňují všechny požadavky na bezpečné a přitom krásné oplocení nemovitosti, ať už se jedná o rodinný dům, veřejnou budovu, školu, zámecký park nebo průmyslový areál. Oplocení kovovým plotem je zárukou bezpečnosti a navíc nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Technologie jejich výroby garantuje vysokou ochranu proti korozi a dlouhou životnost plotu.

Výroba kovových plotů

Výrobcem a dodavatelem kovových plotů je společnost PLOTY B&V s.r.o., sídlící v severomoravském Bohumíně, který byl dříve domovským místem bohumínských železáren a drátoven. Dnes je zde moderní závod produkující kovové ploty, které se vyznačují vysokou kvalitou, dlouhou životností a také krásou a elegancí. Výrobce dodává k plotům i potřebné příslušenství, jako jsou brány, branky, jejich pohony a další prvky. Důležitý je také spojovací materiál, který je o některých typů kovových plotů z nerezového materiálu.

Kovový plot k rodinnému domu

Většina typů kovových plotů z bohumínské firmy se dá použít nejen k oplocení rodinných domů, ale i jiných nemovitostí a pozemků. Ploty jsou podle svého tvaru a provedení řazeny celkem do pěti kategorií, kterými jsou Premium, Ekoline, Trend, Brilliant a Industrial. První z nich jsou navržené a vyrobené tak, aby uspokojili i náročného zákazníka. Řada Industrial je určena pro oplocení administrativních budov, firemních sídel a průmyslových areálů.

Tyto kovové ploty mají kvalitní povrchovou úpravu a velice dobře odolávají mechanickému poškození. Zbývající tři řada tvoří ideální kovové ploty k rodinnému domu. Například při výrobě typu Ekoline jsou použity zinkové ocelové profily odolné vůči vlivům z okolního prostředí. Stejné vlastnosti vykují i ploty řady Trend, které korespondují se současným moderním pojetím staveb. Vyžadují minimální nároky na údržbu. Ideálním oplocením rodinného domu je řada Briliant, která vyniká dobrou dostupností díky nízké pořizovací ceně a zárukou až 10 let.