Suchý vzduch se vyskytuje velmi často v panelových bytech či v kancelářích v období, kde se topí. Může způsobovat celou řadu zdravotních potíží. Patří mezi ně vysušování sliznice dýchacích cest spojené s jejím podrážděným. Sliznice je pak méně odolná vůči bakteriím a virům a je náchylnější k chorobám. Suchý vzduch negativně ovlivňuje i kůži, která je sušší a olupuje se.

Pokud se i vy potýkáte s tímto problémem, pořiďte si zvlhčovač vzduchu.

Jakým způsobem zvlhčovač vzduchu funguje?

Je to přístroj, který zajišťuje v místnosti optimální vlhkost vzduchu. Ovládá se velmi jednoduchým způsobem, je tichý a nenáročný na provoz. Nevyžaduje žádné speciální podmínky.

Všechny modely obsahují filtr, který má za úkol bránit výskytu a množení bakterií, které by se mohly objevit v nádržce na vodu. V závislosti na modelu jsou i filtry různého druhu. U zvlhčovače lze nastavit nejen intenzitu zvlhčování vzduchu, ale také délku provozu a cílovou hladinu vlhkosti vzduchu. Pohodlnou obsluhu pak nabízí dálkové ovládání, které se nachází u některých modelů.

Podle čeho si vybrat vhodný zvlhčovač?

V nabídce naleznete celou řadu různých druhů. Aby však zvlhčovač správně plnil svoji funkci, je třeba brát v potaz několik důležitých faktorů. Mezi nejdůležitější patří velikost místnosti, v níž bude zvlhčovač umístěn. Na tu má vliv především výkon přístroje (množství páry, kterou vyprodukuje). Čím je místnost větší, tím větší by měl být i jeho výkon. S výkonem souvisí i spotřeba elektrické energie, která je potřebná pro tvorbu páry a provoz celého aparátu. Zajímejte se i o velikost nádržky na vodu, čím větší objem pojme, tím méně často ji budete muset doplňovat.

Vzhledem k tomu, že budete zvlhčovač umísťovat do obytných místností, je potřeba brát v potaz i hlučnost. Nejtišší provoz nabízejí zvlhčovače parní.

Related Posts