Práce doma přináší výhody i negativa. Nemusíte vážit cestu na druhou stranu města, nebo dokonce ještě dál, a naopak můžete usednout za pracovní stůl takřka kdykoliv během dne. Na druhou stranu hrozí výrazný pokles produktivity – vyhecovat se v domácím prostředí k výkonům srovnatelným s těmi, jaké předvádíte v kanceláři, je poměrně těžké. Pokud si však pracovnu uzpůsobíte k obrazu svému, bude se vám pracovat s mnohem větší chutí než doposud.

Udržujte pracovní prostor organizovaný

Nepořádek je v home office takový folklór. Člověk si na něj rychle zvykne a neuvědomí si, jak mu komplikuje život. Přitom se nabízí tolik rad, jak jednoduše udržet pracovní plochu v dokonalém pořádku – problém je pouze v realizaci. Navzdory své nechuti k úklidu se snažte o příkladnou organizaci. V prvé řadě přestaňte hromadit nepotřebné věci – především stohy šanonů s dokumenty, pro které nemáte využití. Zároveň více přemýšlejte nad tím, co tisknete. Vždy si položte otázku, zda by vám nestačila digitální verze daného dokumentu (věřte, že obvykle stačí).

Chovejte se jako doma

Fakt, že jste si pro home office vyčlenili „zapomenutý“ kousek místnosti na druhém konci domácnosti, přece nepředstavuje důvod, proč nezapracovat na estetické úrovni. Pracovní prostor by měl být minimálně stejně útulný jako zbytek bytu či domu a neměli byste se ho bát zařídit, tak aby na něj byla radost pohledět.

Až si stěnu za pracovním stolem ozdobíte pomocí elegantní tapety, na okno pověsíte moderní záclony a na police vyskládáte pár stylových dekorací, prostor okamžitě pookřeje. Kdyby vám to nestačilo, vyhledejte si na internetu další skvělé nápady na výzdobu pracovny.

Budiž světlo, dostatek světla!

K nejčastějším slabinám pracovních koutků bývá absence světla. Bez něj se budou vaše oči při ustavičném zírání do obrazovky mnohem více namáhat – postarejte se proto o co nejvíce přirozeného světla a dostaňte ho do míst, kde doposud zcela chybělo. Najednou se budete cítit mnohem lépe a zlepší se i vaše pracovní nasazení.

Related Posts