Máte malý byt a potřebujete využít každý kousek nebo se vám nechce stavět nové příčky, ale potřebujete vhodným způsobe rozdělit obytný prostor? Podívejte se, jak nejen opticky, ale i funkčním způsobem lze váš záměr realizovat.

Přenosné paravany

Možná si nyní vybavíte starobylý kousek nábytku nebo zástěnu u lékaře. Paravany si však, díky modernímu designu, nacházejí stále více příznivců. Samozřejmě, že nenahradí běžnou příčku, ale jejich výhodou je flexibilita, díky které mohou vytvořit příjemné soukromí pro četbu či oddělit pracovní kout od ostatních částí místnosti. Navíc je to velmi originální dekorace, kterou můžete kdykoli a velmi jednoduše vyměnit za jiný model. Staly se velmi oblíbeným pomocníkem ve studentském bydlení.

Otevřené úložné systémy

Nabízejí nejen finančně, ale i technicky méně náročnou a velmi flexibilní variantu. Můžete je využít jak do garsoniéry, tak i do bytu většího. Pokud je využijete do ložnice, skvělým způsobem odděle číst určenou pro spaní od šatny, či části pracovní.

Nábytkové díly

Pokud máte doma sektorový nábytek, můžete je využít. Jednotlivé díly sice neposkytují hlukový útlum, ale prostor s nimi snadno rozdělíte. Kromě toho vám poskytnou nový úložný prostor.

Napínací textilie

Textil se uchycuje na rám, díky čemuž přepaží prostor nebo vytvoří potřebnou příčku. Některé textilní materiály dokonce nabízejí i akustické vlastnosti, díky čemuž utlumí hluk.

Nábytkářské panely

Nejčastěji se používá překližka či masiv. Lze je využívat oboustranně. Z jedné strany lze pověsit háčky. Pokud je použijete v ložnici, může druhá strana sloužit jako čelo postele, v případě, že je umístíte do obývacího pokoje, můžete na druhou stranu umístit televizor.

Tip pro vás: Online redakce

Related Posts