Každý interiér je jedinečný, a to nejen díky výmalbě, volbě nábytku, ale také díky druhům osvětlení. V domácnosti vyžaduje každá místnost jiné osvětlení v jeho jiné podobě, síle a umístění. Jak tedy vybrat to správné osvětlení?

Hlavní světla

V každé místnosti by mělo být jedno či několik hlavních světel. Právě ty dodávají místnosti nejvíce světla a jsou důležitá ve chvílích, kdy potřebujete dostatek světla i v noci. Jedná se nejčastěji o závěsná svítidla. Takové osvětlení oceníte především v kuchyni či obývacím pokoji. Praktické jsou například nad jídelní stůl, jelikož právě zde probíhá večeře.

Doplňková

Důležité je však myslet i na světla doplňková, která se vám budou hodit především v ložnici, dětském či obývacím pokoji. Doplňková světla mohou být v podobě nejrůznějších stolních lampiček, ale také lamp. Například v obývacím pokoji je nesmírně příjemné, když nemusíte večer při povídání s přáteli rozsvěcet světlo velké, ale postačí dvě tři rozsvícené lampičky. Hlavní velké světlo oceníte naopak ve chvílích, kdy s přáteli hraje stolní hry.

Designové prvky

Světla nenesou jen praktický účel, ale stávají se také designovým prvkem. Nejen samotný tvar či design lampy hraje roli, ale i to, jakou barvu či jak silné světlo vydává. O tom rozhodují stínidla nejrůznějších tvarů, popřípadě barev. Designová svítidla zaujmou na první pohled a jejich úkolem je nejen vytvářet příjemné tlumené světlo, ale také místnost světelně ozvláštnit.

Profesionál na poli osvícení

Hledáte-li rozmanitou nabídku kvalitního osvětlení v nejrůznějších variantách, zavítejte na e-shop Rendl.cz. Právě zde na vás čeká nabídka zajímavých svítidel, ale i možnost složit si vlastní osvětlení, které vám bude naprosto vyhovovat. Dopřejte vašemu interiéru kvalitní osvětlení a nakupujte z pohodlí domova.

Related Posts