Pokud je vám svařování skutečnou vášní, jistě víte, že bez kvalitní výbavy se neobejdete. Svařovací hořáky a další potřeby byste přitom měli vybírat s maximální opatrností. Na co se zaměřit?

Vysoká univerzalita

V případě, že se chystáte si pořídit svařovací hořáky, budete potřebovat některé základní parametry. V poslední době se nejvíce žádají svařovací hořáky typu MB. Ty jsou totiž vysoce univerzální a lidé si je velmi oblíbili. K těmto základním potřebám se ještě hodí přidat kvalitní svářecí CU kabely, se kterými se vám bude dobře pracovat. Svařovací hořáky MIG/MAG/TIG by měly být od známých a prověřených značek, které splňují nejnáročnější požadavky na kvalitu a jsou pravidelně testovány.

Svářečka, to není jen tak

Když se chystáte pořídit si novou svářečku, jistě tušíte, jaký parametr byste si měli nejvíce ohlídat. Pokud vám na mysl ihned vytanulo slovo zatěžovatel, jste na správné adrese. Svářečka totiž musí splňovat především vysokou funkčnost a zatížení. Nejde ani tak o maximální možný proud, který můžete použít. Mnohem více se cení právě veličina v podobě zatěžovatele.

Kukla s příslušenstvím

Možná si ze začátku řeknete, že není třeba investovat do složité nebo nákladnější kukly. To je zcela v pořádku. Pořiďte si ale rovnou takový model, ke kterému je v budoucnu možno dokupovat další prvky. Například výdechový ventil se používá již v poloprofesionálním provozu. Proto si nechejte otevřená vrátka k dalšímu rozvoji vaší činnosti.

Znalosti

Sice se to nedá koupit, ale je to k nezaplacení. O čem že je to vlastně řeč? No přeci o znalostech práce svářeče nebo svářečky. Jelikož se nejedná o zrovna snadnou profesi, rovnou vám prozradíme, že byste se měli pravidelně vzdělávat. Nejen v postupech, které je možno při svařování realizovat, ale také ve znalostech z oblasti bezpečnosti práce.

Svařování je váš koníček nebo profese? Stále máte co zlepšovat, neusněte na vavřínech.

Related Posts