Dejte už nadobro vale pomalému internetovému připojení, spojte se v rychlé síti a už víc nepokoušejte své nervy, když se snažíte načíst stránku, která se prostě nenačítá nebo se chcete podívat na svůj oblíbený seriál, který každých deset sekund prostě zamrzne. No – nezažil tohle někdy úplně každý z nás? Nejvyšší čas na změnu poskytovatele pro internetové připojení.

Před samotným výběrem je třeba si ujasnit, co od svého internetu vlastně vyžadujete a kde jeho připojení chcete využívat. Pokud využíváte internet na doma právě na prohlížení fotek z dovolené nebo obyčejné brouzdání po internetu nepotřebujete vysokou rychlost připojení, nicméně, pokud chcete též sledovat seriály či filmy online, raději se poohlídněte po poskytovateli, který nabízí vysokorychlostní připojení, nejlépe alespoň 50 Mb/s.

Bezdrátové připojení aneb wi-fi

Nespornou výhodou tohoto připojení je, že nebudete zakopávat o kabely. Při výběru wi-fi je třeba ale dodržet několik zásad:

  • Musíte být v dobrém dosahu internetového poskytovatele. Pokud bydlíte na vesnici, bude váš výběr jistě omezen, naopak, jestli hledáte ten správný internet v Brně, bude váš výběr jistě větší.
  • Je třeba mít vhodné místo pro připojení antény – nejlépe na střechu, popřípadě na balkon či na okno. Musíte mít na paměti, že přenos mezi anténou a vaším poskytovatelem musí být bez jakýchkoli překážek.
  • Myslete na to, že pořízení a montáž antény může být spojeno s počátečními pořizovacími náklady, vybírejte tedy poskytovatele, který nabízí instalaci zdarma.

Jaké jsou výhody wi-fi připojení?

  • Poměr cena/výkon bývají často velice příznivé.
  • Je možno se k odběru wi-fi přihlásit i v místech, kde není možno připojit kabelové vedení.

Nenechte se již obírat o svá oblíbená videa a dopřejte si jejich plynulé sledování či skypování bez zamrzání obrazu. Vždyť je to v dnešní době již tak jednoduché!

Related Posts