Pokud se vaše dítě musí pohybovat poblíž nebo přímo na silniční komunikaci, je potřeba, aby bylo dobře vidět. Je to nejdůležitější hledisko při pohybu po silniční komunikaci a u dětí je to hledisko o to důležitější, že ne vždy bývají dostatečně pozorné.

Pohybu po silnici nebo v její těsné blízkosti se děti nevyhnout, chodí denně do školy, na kroužky nebo za kamarády. Tyto rizikové situace s sebou často přinášejí i možnost střetu s jedoucími vozidly. Pokud chcete tedy bezpečnost svých dětí zvýšit, zviditelněte je pomocí reflexní vesty. Velký výběr různých druhů i velikostí naleznete na portálu https://www.altima.cz/5-detske-reflexni-vesty/.

Tyto vesty jsou vhodným doplňkem nejen v zimním období, ale i za deštivého počasí nebo za šera. To je viditelnost také snížena. Mějte na paměti bezpečnost svých dětí, pořiďte jim reflexní vestu a vysvětlete jim důležitost jejího používání.

Jakou vestu zvolit?

Altima.cz má ve své nabídce celou řadu různých variant. Pro nejmenší můžete pořídit reflexní vestu s obrázkem pohádkové postavičky, díky čemuž bude vesta více atraktivní. Větší děti možná dají přednost vestě typu V. I velikost vest se liší. Vesty využívají i mateřské školky, proto v nabídce najdete i velikosti, které jsou vhodné i pro velmi malé děti.

Vestu lze přetáhnout přes hlavu nebo volit variantu s různými typy zapínání, které je umístěno na boku či v přední části vesty. Základní barevné varianty jsou dvě – oranžová a žlutá a na obou barvách nalezneme různé počty reflexních pruhů, které jsou zároveň i různě umístěné.Reflexní pruhy zde hrají velmi významnou úlohu, neboť odrážejí dopadající světlo reflektorů a umožňují tak lepší viditelnost osoby a to až na vzdálenost 300 metrů. Řidiči se tak naskýtá dostatek času, aby se přizpůsobil vzniklé situaci. Při výběru správné velikosti mějte na paměti, že vestu bude občas potřeba oblékat i na bundu, takže musí být o něco volnější.