Rekonstrukce koupelny přichází vhod ve chvíli, kdy dojde k jejímu vytopení nebo kdy nás zkrátka omrzí. Samozřejmě důvodů, proč se k tomuto kroku uchýlíme, může být celá spousta. Pokud jste se rozhodli k rekonstrukci koupelny svolit, co si ji zařídit ve stylu vintage? Tento styl je dnes velmi oblíbený a vrátí vás do nedávné minulosti.

Dalo by se říct, že vintage styl se nese v duchu nostalgie. Lze ho definovat jako historický, výběrový či klasický styl bydlení, který odpovídá tomu, co bylo trendem v padesátých, šedesátých letech minulého století. Jeho hlavním cílem je spojovat nábytek, sanitu a doplňky s historizujícími prvky, dbá se však na kvalitu. Při výběru jednotlivých materiálů svou pozornost zaměřte předně na patinu, praskliny, případně rez, který bude mít v takto zařízené koupelně jenom dekorativní charakter.

Míchání starého nábytku s novým

Vintage styl však lze pojmout také tak, že se kombinuje starý styl s tím novým. Nebojte se v jedné části koupelny přiznat cihlu a zkombinovat ji v prostoru stojící vanou, která dodá koupelně onoho aktuálního moderního ducha. Případně pokud plánujete kompletní rekonstrukci, tak máte volnou ruku a celý styl může být individuální.

Volně stojící vany jsou pro vintage koupelny klíčové

A když už jsme zmínili volně stojící vany, ještě chvíli u nich zůstaňme. Mluvíme totiž o věci, která do vintage koupelen naprosto patří. S tímto typem vany se kombinují stolky, židle, které jsou ve vintage koupelně nepostradatelné a na kterých volně stojí například dekorace či krásně vonící svíčky zajišťující romantickou a útulnou atmosféru.

Kohoutkové baterie a armatury

Pokud bychom měli zmínit typické prvky vintage koupelny, zmíníme předně kohoutkové baterie a armatury, které se vám na první pohled možná mohou jevit jako z minulého století. Ventily mohou být keramické, což do takto zařízené místnosti sedne naprosto dokonale. A když budou stříbrné, zlaté nebo mosazné, je to trefa do černého.