Když se řekne „infračervené záření“, někomu vyvstane na mysli nějaký umělý druh záření. Pravda je taková, že jde o nejpřirozenější druh záření, který produkují sluneční paprsky nebo i oheň, který praská v krbu. 50% slunečního záření je právě infračervené a může za to, jaké příjemné teplo cítíte, když vyjdete ven na sluníčko. Toto záření není pro tělo nijak škodlivé, naopak, je zcela nezávadné a příjemné. Již mnoho let se používá na výletních lodích nebo například i ve vesmírné stanici MIR.

Ukázalo se i jako nejlepší možný způsob pro vytápění domácností. Je mnohem účinnější než běžné tepelné zdroje, které pracují na principu konvekčního tepla. Takové teplo vede pouze k nerovnoměrné distribuci tepla po místnosti a vede i k velkým tepelným ztrátám. Teplý vzduch v takovém případě stoupá od spoda nahoru, takže u země je chladno a u stropu zase horko. Při takovém vytápění dochází k velkému víření prachu.

Jak vyhřívá infračervené topení?

Infračervené topení pracuje zcela jinak, neohřívá vzduch, ale stěny a všechny předměty v místnosti. Teplo uložené v celé místnosti pak rovnoměrně sálá. Jde o zcela přirozený proces jako v případě slunečního záření. Teplo je přenášeno již po několika minutách, co infračervené panely zapnete. Díky přímému vyzařování tepla je pocitová teplota v každé místnosti o 2-3°C vyšší než u konvekčního topení. Vede to ke kratší době vytápění a také k nižší cílové teplotě. Při vyvětrání se teplo tak rychle neztrácí, což je další velkou výhodou.

Tento způsob vytápění je efektivní a zdravý. Můžete ho doma mít také a sice, když si pořídíte infračervené topné panely Heat4All. Jde o vysoce kvalitní topné panely rakouské výroby, které mají podílů infračervených dlouhých vln 99,9%. Na těchto panelech je fascinující nejen samotná technologie vytápění, ale především podoba topných panelů. Nejde o nevzhledné topení, ale naopak o moderní designové řešení, které může mít podobu topného skleněného obrazu v místnosti, topného zrcadla nebo třeba svítidel. V místnosti tedy bude účinné topení a přitom si ho nikdo ani nevšimne. Tyto topné panely jsou vám k dispozici na portálu Elimstore.eu.