S realitní kanceláří nebo bez?

V dnešní době již existuje mnoho serverů, kde můžete bez realitky nabízet vaši nemovitost. Neplatíte zde nic nebo pár korun měsíčně. Počítat však musíte s omezeným počtem zájemců, které oslovíte, což není výhodné, pokud na prodej nemovitosti spěcháte. Při prodeji s realitní kanceláří vybírejte pečlivě. U některých realitek se můžete jen domnívat, zda li vám udělají dobrý marketing a zda zveřejní vaši nemovitost i na více navštěvovaných serverech. V takovémto případě však vždy budete platit nemalou provizi, a to velká většina prodávajících považuje jako za velkou nevýhodu. A Jak byste prodávali vaši nemovitost vy? S realitkou nebo bez realitky?

Chce to trpělivost s prodejem

Prodávat sám bez realitky nese i notnou dávku trpělivosti. Ve chvíli, kdy zveřejníte nabízenou nemovitost se vám v první řadě místo potencionálních zájemců začnou ozývat makléři z různých realitek. Pozor si tedy dejte na triky tipu – prodáme vám za cenu jakou si řeknete apod.

Při prodeji nemovitosti bez realitky si před zveřejnění zjistěte alespoň v jaké prodejní cenové relaci se budete nacházet – k tomuto kroku vám pomůžou cenové mapy jednotlivých lokalit v ČŘ na různých serverech či v aplikacích. Čím víc budete o své nemovitosti vědět tím více se ubráníte špatným makléřům. Případně si přečtěte článek „Jak správně ohodnotit nemovitost„.