Prodáváte nemovitost? Pak určitě řešíte, jestli si vezmete na pomoc realitku. V tomto článku zjistíte, jak co vás čeká, pokud nevyužijete jejích služeb.

Prodej bytů Praha 7 jede neustále. A nikdy se nezastaví. Pokud chcete uspět v tomto moři plném dravců i bez realitky, pak pro vás máme tři rady, na co byste si měli dát pozor. Pokud tyto chyby děláte i vy, napravte je hned teď.

Špatně nastavená kupní cena

Správně odhadnout prodejní cenu je velice těžké. Abyste si mohli udělat představu, potřebovali byste k tomu přístup do databází a cenových map. Průzkum trhu přece jen může trošku zkreslovat. Ceny se totiž mění každý den. To ovšem není jediný problém. Bez výše zmiňovaných pomůcek se budete spoléhat na nabídkové ceny, které mají realitní kanceláře vystavené na svých webových stránkách. Ve skutečnosti ale neuvidíte, za kolik se vlastně tyto nemovitosti prodaly. Při amatérském prodeji tedy pro vás bude velice těžké odhadnout správnou cenu. Pomoct vám s tím ale může odhadce. To by znamenalo ale další výdaje, které byste u realitní kanceláře jinak nezaplatili.

Pomalý prodej

Prodej bytu Praha 7 poměrně rychle odsýpá. Přece je v této lokalitě jen málo bytových jednotek za relativně dostupnou cenu. Pokud tedy vidíte, jak byty ve vašem okolí mizí z nabídky, ale ten váš tam stále zůstává, zřejmě jste někde udělali chybu. O radu můžete požádat nezávislého realitního specialistu, který vám poradí na osobní schůzce. Ještě před tím ale můžete zkusit vylepšit prezentaci vaší nemovitosti. Přidejte lepší popisek, více informací a hlavně kvalitnější fotky.

Právní rizika

Vzor kupní smlouvy stáhnete z internetu během krátké chvíle. Pokud si ale takový vzor prostudujete, zjistíte, že jej budete muset výrazně upravit. Ve většině případů v takovýchto vzorových dokumentech často chybí spousta nezbytných bodů. Jestliže tedy budete chtít předejít právním tahanicím a zbytečným problémům, budete muset investovat do služeb právníka. Až si na konci sečtete veškeré náklady, zřejmě zjistíte, že vás prodej na vlastní pěst vyšel na mnohem více peněz, než jste čekali.

Related Posts