V současné době stále funguje provoz kanceláří z domova. Měli jste v práci pohodlný stůl s perfektním osvětlením, kde se vám dobře pracovalo? Stýská se vám po vašem starém pracovním prostředí? Nezoufejte a vytvořte si podobné prostředí i doma. Vzhledem k aktuálnímu stavu lze předpokládat, že ještě nějakou dobu převážně z domu pracovat budeme, netrapte se proto nedokonalým pracovním prostředím a přizpůsobte si ho vašim představám.

Záleží samozřejmě na povaze vaší práce, nejčastěji se na home office používá počítač, budete tedy potřebovat stůl a kvalitní židli. Ti, kteří mají volnou místnost v bytě či domě, jsou ve výhodě, protože právě zde si mohou snadno zařídit domácí kancelář. Máte-li menší byt, nevadí, vyčleňte si koutek obývacího pokoje, jídelny, nebo přinejhorším ložnice, kde budete mít na práci klid.

Jak doma vytvořit pracovnu

Pracovní kout je třeba mít zařízený tak, abyste se zde mohli maximálně koncentrovat na řešení daného problému. Zároveň ale je dobré mít pracovní prostředí inspirativní, které vám pomůže myslet kreativně. Vaši pracovní morálku do značné míry ovlivní osvětlení. V pracovním koutu by neměla chybět svítidla, která dodají dostatek světla na váš pracovní stůl i do jeho okolí. Ideální je, pokud si můžete volit mezi několika režimy osvětlení, někdy je třeba kvalitní intenzivní osvětlení, jindy stačí spíš náladové, závisí to především na tom, co zrovna potřebujete dělat.

Možnosti osvětlení jsou velmi široké, záleží především na dispozicích vašeho interiéru. Někde je možné instalovat na strop nad pracovním koutem samostatné svítidlo, bodovky, LED panel, nástěnné svítidlo, nebo třeba přistavit stojací lampu. V každém případě byste na svém stole měli mít kvalitní stolní lampu. Ta vám dostatečně osvětlí stůl a nebudete si stínit. I když trávíte čas doma prací, můžete si ho přece zpříjemnit a optimalizovat.

Related Posts