Když se vrátíme po náročném dni domů, toužíme po klidu a odpočinku, mnoho lidí je však nuceno se obléknout a chodit ven pro palivo, aby přiložili do kamen nebo kotle. Pokud je to i váš případ, je nejvyšší čas začít uvažovat o pohodlnějším a úspornějším řešení, kterým jsou automatické kotle.

Pro vybrat automatický kotel?

Při spalování tuhých paliv nejsou tak vysoké náklady jako při topení elektřinou nebo plynem. Tuhá paliva můžete spalovat i nadále a šetřit u toho ještě více peněz. Automatické kotle spalují pelety a hnědé uhlí a jak už název napovídá, fungují automaticky. Co to pro vás znamená? Znamená to, že nemusíte neustále chodit přikládat a kamna obsluhovat, naložíte je jen jednou za den nebo dokonce jednou za několik dní a automatický kotel už přikládá sám, automaticky.

Mnoho modelů můžete dokonce ovládat i pomocí mobilního telefonu. Očekává se, že automatické kotle časem nahradí běžné kotle na ruční přikládání. Jsou totiž i mnohem úspornější, palivo totiž dávkují tak, aby udržely potřebnou teplotu a nestane se tak, že byste měli chvíli teplo a chvíli zimu. Automatické kotle jsou dražší, ale jejich úspora je o tolik větší, že se vám za několik let investice do nich vrátí. Jde rovněž o řešení, které je šetrné pro životní prostředí a to je také důležitý faktor, když méně spalujete, máte méně emisí.

Specialista na vytápění

Jak už asi tušíte, automatické kotle nekoupíte na každém rohu, pro jejich pořízení je vhodné se obrátit na specializovanou společnost BRONAL s.r.o., která na svém webu kotleakrby.cz nabízí celou škálu automatických kotlů, u kterých vám zajistí prodej, instalaci i servis. Kromě automatických kotlů vám zajistí také tepelná čerpadla, kamna, klimatizace do domu a mnoho dalšího. Na webu najdete také všechny potřebné informace o dotačních programech. Zajistěte si řešení vytápění, které má smysl.