Snad v žádné domácnosti nechybí nábytek z masivu. Masivní dřevo je výrazem komfortu, má dlouhou životnost a v mnohých případech se jednotlivé kusy masivního nábytku dědí v rodinách z pokolení na pokolení. Nábytek z masivu bývá častým doplňkem také luxusních kanceláří nebo i hotelů a jiných ubytovacích zařízení. Chloubou každého majitele je zejména nábytek ze vzácných exotických dřevin. Vysoce kvalitní a přitom cenové přijatelnější je akátové dřevo, ze kterého se vyrábějí například jedinečné stoly či konferenční stolečky.

Masivní nábytek z exotických dřevin

Toužíte-li vnést do své domácnosti trochu exotiky, pořiďte si nábytek nebo jednotlivé doplňky z exotického dřeva, jehož název je Sheesham, nebo také Palisandr. Pochází z vzácných stromů rostoucích pouze v Indii, Brazilii a na Madagaskaru. Je velice kvalitní, tvrdé a jednotlivé druhy se liší svou zajímavou barevností. Palisandr je vyhledávaným materiálem pro výrobu nábytku, ať už jsou to stoly, křesla, zrcadla nebo prostě jakýkoliv jiný masiv.

Akátové dřevo

Pochází z opadavého listnatého stromu zvaného Trnovník akát, který roste rychle a dosahuje mnohdy výšky až 25 metrů. Akátové dřevo je velice tvrdé, má šedožlutou až hnědou barvu a stárnutím pomalu tmavne. Je všestranně použitelné, takže se hodí k výrobě nábytku, ale také zahradního náčiní a s oblibou je používají i dřevořezbáři a sochaři. Velice výrazné letokruhy jsou díky pórům uspořádány do kruhu. Tento jev společně s krásnou vybarveností dřeva jedinečně vyniká například na deskách jídelních stolů nebo konferenčních stolků.

Další vlastnosti akátu

Akátové dřevo je velice kvalitní, tvrdé, robustní, houževnaté, ale přitom také pružné. V přírodě odolává i nejhorším povětrnostním podmínkám, ale také škůdcům, které odrazuje jedovatost borky a listů Trnovníku akátu. Akátové dřevo je vyhledáváno i proto, že díky minimální bělové části u něj nedochází k šíření hniloby a degradace dřeva. Proto je akátové dřevo vhodnější pro výrobu nábytku než jemu podobný dub nebo modřín. Akát je díky svým vlastnostem jedinečným materiálem pro výrobu venkovních stolů a židlí, násad k zahradnímu náčiní nebo plotových kůlů, které v zemi nehnijí jako kůly z jiných dřev.

Related Posts