Určitě i vy máte spoustu krásných fotografií z dovolených, výletů či oslav s přáteli. Nenechávejte je zapomenuté v telefonu nebo počítači! Místo toho je kreativně využijte a oživte si jimi byt či pokoj.

Přinášíme vám originální nápady, jak vašim fotkám vdechnout život a proměnit je v dekoraci, která vám bude přinášet radost každý den.

Jak využít fotky jako dekoraci na zeď?

Jednou z nejsnazších variant je vytisknout fotky ve velkých formátech a pověsit je na zeď jako obrazy. Samozřejmě lze zvolit i menší rozměry dle prostoru, který máte k dispozici.

Zajímavé řešení představuje fotostěna, kdy vedle sebe umístíte více menších fotek a vytvoříte tak koláž svých nejmilejších okamžiků.

Další nápady pro využití fotek na zdi

Nezůstávejte při zemi a popusťte uzdu fantazii:

  • Fotografická mříž: na stěnu připevněte dřevěnou mříž a do ní vložte fotky v rámečcích. Můžete je pověsit také na síť pomocí malých dřevných kolíčků.
  • Světelná lišta: podél zdi nainstalujte LED pásek a pod něj upevněte fotky. Z LED pásku lze vytvořit na stěně i různé tvary a do nich fotky zasadit.
  • Tematické sestavy: vykouzlete si například cestovatelský koutek s fotkami z různých zemí nebo třeba z hudebních festivalů, na které máte ty nejhezčí vzpomínky.

Kam umístit v bytě fotky?

Rádi byste zkusili i další možnosti, jak dům či byt zkrášlit fotkami, ale nic vás nenapadá?

  • Fotokoláž ze snímků rodiny či vašich spolubydlících lze připevnit na dveře lednice pomocí magnetů.
  • Z vlastních fotek si můžete nechat vytisknout i velkoformátový plakát.
  • Vytištěné fotografie vtipně zakomponujte. Na zeď si namalujte třeba strom a do lístečků umístěte fotografie svých dětí, rodičů, prarodičů… Vznikne tak originální rodokmen. Nebo si vyvěste mapu a na místa, kde jste byli, připněte fotografii.

Základem je kvalitní tisk fotek

Ať si vyberete jakýkoliv nápad, je potřeba fotografie nejprve kvalitně vytisknout. Pro tisk fotek lze využít online tiskárny jako je 24PRINT.eu.

Online služby oceníte i při tisku většího množství menších fotek do alb či pro různé dekorace. Věděli jste, že své fotky můžete nechat natisknout třeba na samolepku nebo na dřevěnou desku? Detaily a povedené fotky si zaslouží tisk velkoformátových fotek. Vyjde vás to levněji než v kamenných obchodech.

Neváhejte a vdechněte svým fotografiím nový život!