Už od svých prvopočátků ve starověku je mozaika velmi oblíbeným způsobem zdobení interiérů. Díky rozmanitosti materiálů, které se dnes používají, se mozaiky těší stále větší oblibě. Už to nejsou jen klasické kamenné a později keramické mozaiky, dnes můžete vybírat mozaiky skleněné, kovové, z přírodního kamene či betonu. Každá má své výhody a hodí se k jinému použití.

Do bazénu

Již od dob starověkých lázní se zachovalo využití mozaiek zejména v bazénech a wellness zařízeních. Zde se používají skleněné mozaiky, které jsou cenově dostupné. Skleněné mozaiky se navíc vyrábí v mnoha různých provedeních, takže stačí vybrat si tu nejvhodnější barevnou variantu. Chcete-li něco skutečně extra, můžete mít skleněnou mozaiku malovanou, žíhanou, třpytivou nebo třeba šrafovanou, která se postará o zcela unikátní efekt.

Skleněná mozaika je barevná, lesklá a hladká, jednoduše se udržuje. Mozaika často doplňuje obklady v koupelnách, na toaletách, v soukromých i veřejných wellness zařízeních a bazénech, využívá se k instalaci do parních lázní a všude tam, kde je třeba obložit oblé tvary. Mozaika je dodávána na praktické silikonové síťce, takže se s ní velmi dobře manipuluje. Pokud se vám pouze skleněná mozaika zdá fádní, vyberte si kombinovanou mozaiku sklo-kámen, mozaiku z betonu nebo z přírodních říčních valounů různé velikosti a zbarvení. Možností je skutečně velmi mnoho.

Nejste-li zastáncem malých čtverečků a zdá se vám taková mozaika nudná, vyberte si mozaiku složenou z obdélníčků, nebo kombinace různě velkých čtverců a obdélníků. Mozaika může vkusně doplňovat kuchyňskou linku, obklady v koupelně, ve sprše nebo kdekoli jinde. Pro všechny, kteří se nebojí být originální, jsou určeny také kovové mozaiky v různých provedeních. Odvažte se i vy a vyberte si stylové mozaiky do vašeho interiéru.